06.05.2016 15:22

Zagraj na roztrzaskanej gitarze

Każdy marzy o wyjątkowym instrumencie. Taki sprzęt muzyczny jest naprawdę zwariowany...

Zagraj na roztrzaskanej gitarze
foto: kadr z wideo

Nie od dziś wiadomo, że dobry koncert nie może się obejść bez porządnego scenicznego show. Muzycy na tyle dają się ponieść emocjom, że niejednokrotnie roztrzaskują swoje gitary w drobny mak.

Sporo rockmanów słynie ze spektakularnego niszczenia gitar. Tradycję zapoczątkowały takie legendy, jak Pete Townshend z The Who czy Jimi Hendrix, który widowiskowo znęcał się nad swoim sprzętem muzycznym, podpalając gitary i tym samym składając je w ofierze.

Teraz wyobraźcie sobie, że ktoś te wszystkie pozostałości po takim muzycznym sprzęcie postanowił złożyć z powrotem. Co więcej na takiej gitarze z odzysku trzeba jeszcze grać! Brzmi irracjonalnie? Skoro Trent Reznor sprzedaje swoją rozwaloną gitarę, to dlaczego nie można tworzyć instrumenty, które wyglądałyby właśnie na zniszczony sprzęt muzyczny?

Devil & Sons tworzy małe dzieła sztuki, bowiem takich gitar nie znajdziecie nigdzie indziej. Otóż firma konstruuje instrumenty, które wyglądają jak sklejone z roztrzaskanej gitary. Oczywiście nie jest ona stworzona z odpadów, tylko z normalnej gitary, którą odpowiednio się przekształca.

Zresztą przekonajcie się na własne oczy, jak można stworzyć takie dziwactwo:

Co tam gitara w kształcie topora muzyka Kiss, czy Red Special, którą wykonał Brian May z elementów pieca. Taki instrument „z odzysku” to prawdziwy rarytas. Ile kosztuje to cudeńko? Już za 750 funtów roztrzaskany sprzęt muzyczny może być wasz.

Nie są to jedyne dziwaczne gitary, które ma w swoim asortymencie Davil & Sons.

Zobaczcie, jak prezentuje się instrument z galaktycznym obcym na pudle rezonansowym czy w kształcie statku Sokół Millennium:

Tak naprawdę sprzęt muzyczny można stworzyć dosłownie ze wszystkiego. Gitary skonstruowane z deskorolki, śmieci, deskorolki, kartonu czy z pudełka po cygarach to już nic nowego. Ale kto by mógł pomyśleć, żeby specjalnie niszczyć sprzęt muzyczny, by stworzyć z nich takie dziwactwa? Świat nie przestaje nas zadziwiać.

Chcielibyście grać na roztrzaskanej gitarze?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele