21.03.2017 13:40

Zagraj w Monopoly z Queen

Queen Monopoly to specjalna edycja gry, dzięki której każdy fan będzie mógł wyruszyć w trasy koncertowe swojego ulubionego zespołu.

Zagraj w Monopoly z Queen
foto: Ilpo Musto / Rex Features / East News; Hasbro / Splash / East News

Tę grę zna chyba każdy - dotychczas ukazało się sporo specjalnych edycji Monopoly i oto już w maju 2017 pojawi się gra w pełni poświęcona grupie Queen. Informacja na ten temat pojawiła się jeszcze w 2016 roku i teraz sam Brian May potwierdził, że gra trafi na rynek już za kilka miesięcy.

Queen Monopoly bazuje na trasach koncertowych kapeli - od pierwszego występu w Imperial College London w 1970 roku do ostatniego show z Freddiem Mercurym w Knebworth w 1986. Fani będą mogli walczyć o sale koncertowe, jak również stadiony – Hyde Park, Wembley, czy Forum, gdzie kiedyś zagrał Queen. Co więcej uczestnicy będą musieli zadbać o sceny oraz produkcję koncertową.

Jak więc prezentuje się ta gra?

Takie cudo możecie sobie sprawić za 30 funtów m.in. na Amazon UK. Jak na razie nie wiadomo jak z dostępnością gry będzie w Polsce.

Gitarzysta Brian May już nie może się doczekać, gdy Monopoly trafi w ręce fanów:

"

Potajemnie pracowaliśmy nad Queen Monopoly przez rok i gra pojawi się w maju 2017. Jestem podekscytowany - tworzenie jej było świetną zabawą, jak tworzenie albumu! Mamy nadzieję, że Wam się spodoba! "

Słowa „nowa płyta” powodują u fanów Queen szybsze bicie serca. Ostatni krążek wydany pod szyldem Queen to „Made in Heaven” w 1995 roku, zaś wraz z wokalistą Paulem Rodgersem kapela wydała „The Cosmos Rocks” w 2008 roku. Obecnie Brian May i Roger Taylor współpracują z Adamem Lambertem i fani co rusz pytają, czy panowie postanowią wydać wspólnie album.

W jednym z ostatnich wywiadów perkusista kapeli stwierdził, że nie miałby nic przeciwko nagraniu nowego materiału:

"

Jeżeli mielibyśmy zrobić coś w przyszłości to chciałbym, żeby to było coś nowego. Nie wiem, jak świeżo brzmiałby ten materiał, ale uważam, że jeśli Brian i ja stworzymy utwór czy dwa, które uważalibyśmy za dobre, to wydamy je. "

Czy nowe utwory miałyby powstać razem z Lambertem? Obie strony są zadowolone ze współpracy, ale jak dotychczas panowie ograniczają się do tras koncertowych. Czas pokaże czy Queen postanowi wzbogacić swoją dyskografię o kolejny studyjny krążek. Pozostaje nam zatem sięgnięcie po stare płyty oraz grę Monopoly, która przeniesie nas do czasów, gdy na tronie zasiadał Freddie Mercury.

Zagracie w Queen Monopoly?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Queen Galeria