Zagraj w nowym teledysku Guns N' Roses

Jakub Gańko
01.02.2016 10:15
Zagraj w nowym teledysku Guns N' Roses Fot. kadr z wideo

Twórcy „Appetite for Destruction” mają propozycję dla młodych dziewczyn, które zawsze marzyły, by zagrać w ich klipie.

Jak zwykle w obozie Axla nie ma nic pewnego (poza ceną pakietów VIP na kwietniowe koncerty w 2016 roku), tym razem mamy jednak konkretne powody, by podejrzewać Guns N' Roses o nowy teledysk. Będzie to pierwsze wideo grupy od 22 lat.

Profesjonalna agencja castingowa Casting Call Pro zamieściła ogłoszenie, w którym poszukuje aktorek do teledysku grupy Axla. Zdjęcia odbędą się 6 lutego 2016 roku w Londynie. Poszukiwane są dwie kobiety w wieku od 18 do 26 lat, które wcielą się w role dwóch „ostrych lasek-porywaczek”.

gunsnroses Fot. foto: castingcallpro.com

Ogłoszenie zdaje się potwierdzać pogłoski, które krążyły już wcześniej. Guns N' Roses miałby według nich przygotowywać nowe wideo wraz z dawnym gitarzystą, Izzym Stradlinem. Źródłem tamtych plotek był ex-menedżer zespołu, Alan Niven. Wciąż nie mamy potwierdzonych informacji o udziale Stradlina w trasie koncertowej składu ze Slashem i Duffem McKaganem.

Czy nowy klip oznacza nową muzykę? Chociaż jakiś premierowy singiel? Nagrywanie teledysku do znanego już materiału byłoby co najmniej nietypowe, ale nie można wykluczyć takiej możliwości. Szczególnie, że ostatni studyjny album Gunsów, „Chinese Democracy” z listopada 2008 roku, nie doczekał się żadnego oficjalnego wideo.

Ostatni klip zrealizowany przez Guns N' Roses to „Since I Don't Have You” do singla z płyty „The Spaghetti Incident?”. Wówczas  w towarzystwie Slasha i Duffa McKagana mogliśmy oglądać Gary'ego Oldmana. Czy i tym razem oprócz porywaczek czekają na nas takie aktorskie niespodzianki? Przekonamy się wkrótce na własne oczy.

W dobie YouTube'a wielu wykonawców twierdzi, że epoka wysokobudżetowych klipów muzycznych dobiegła już końca. Z pewnością wygląda zupełnie inaczej niż za czasów świetności MTV, wciąż jednak można przy ich pomocy dotrzeć do setek milionów odbiorców. W przeddzień powrotu (przynajmniej po części) oryginalnego składu Guns N' Roses taka forma promocji byłaby bardzo na miejscu.

Axl, Slash i Duff McKagan powrócą pod jednym szyldem jako główne gwiazdy festiwalu Coachella 2016. Wcześniej dadzą dwa występy w Las Vegas, natomiast latem 2016 roku prawdopodobnie ruszą w większą trasę koncertową.

Chcielibyście zobaczyć nowy teledysk Guns N' Roses?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.