07.09.2016 15:03

Zagraj w pinballa AC/DC w wirtualnej rzeczywistości

Moda na VR nie ominęła nawet australijskiej kapeli. Zobaczcie jak wygląda najnowsza gra z jej udziałem.

Zagraj w pinballa AC/DC w wirtualnej rzeczywistości
foto: kadr z wideo

Kiedyś pinballe - zwane jeszcze wówczas częściej flipperami - stanowiły istotny element barowych rozrywek. Później przeniosły się na komputery, konsole i telefony, a dziś wkraczają w coraz modniejszą wirtualną rzeczywistość. Dzięki doświadczonej w swoim fachu firmie Stern Pinball, Inc. robią to przy akompaniamencie dobrego rocka.

Gra The Stern Pinball Arcade to wymagające wyzwanie dla zręczności graczy, którzy bawią się już na platformie Oculus Gear VR. Wraz z nowym stołem mogą dopingować się do zabawy największymi przebojami grupy Angusa Younga (spokojnie, Axla Rose'a w grze nie uświadczymy).

To symboliczne połączenie klasyki rocka z najnowocześniejszą technologią, choć zdaniem Gary'ego Sterna ze Stern Pinball, Inc. klucz do sukcesu tkwi w wieloletniej tradycji.

"

Połączenie rocka z pinballem po prostu nie może się nie udać. Wraz z uruchomieniem nowej wersji pinballa AC/DC w wirtualnej rzeczywistości wprowadziliśmy powiew świeżości i innowacji do dobrze znanej i lubianej rozrywki. Jednocześnie złożyliśmy hołd jednemu z najbardziej cenionych zespołów w świecie rock'n'rolla. "

Marka Pinball Arcade jest już w świecie graczy doskonale kojarzona. Jej dotychczasowe produkty były oparte m.in. na markach „Gry o tron”, „Star Treka” czy „The Walking Dead”. Producenci współpracowali też przy produkcji stołów z innymi zespołami rockowymi i metalowymi, jak Metallica, The Rolling Stones czy Kiss. Wszystkie produkcje zostały pobrane na PC, konsole i urządzenia mobilne więcej niż 20 mln razy.

Jeśli nie jesteście jeszcze gotowi na wirtualną rzeczywistość, bądź po prostu zamierzacie przeżywać ją z innym urządzeniem na nosie niż Oculus, mamy dobrą wiadomość. The Stern Pinball Arcade pojawi się na platformach PC, MAC, PS4, Xbox One, Wii-U, a także iOS i Android już jesienią 2016 roku. Trailer stołu związanego z twórcami „Highway to Hell” znajdziecie poniżej.

Stern Pinball, Inc. to nie jedyny producent pinballi, który wchodzi we współpracę z muzykami rockowymi. Swojego własnego stołu doczekał się też m.in. Rob Zombie. Pozostając przy tego typu rozrywkach, dużą popularnością cieszą się również jednoręcy bandyci. Takich gier doczekali się Guns N' Roses, Motorhead, a także Jimi Hendrix.

Gralibyście w pinballa AC/DC?

Jakub Gańko
Tagi: AcDc Duperele