11.02.2019 17:41

Zagraniczny portal internetowy pomylił Led Zeppelin z Gretą Van Fleet?

Portal Consequence of Sound opublikował artykuł na temat nagrody Grammy dla Grety Van Fleet. Na głównym zdjęciu umieścił... Led Zeppelin.

Greta Van Fleet
foto: AFP/EAST NEWS

Popularność grupy Greta Van Fleet nie maleje. Chociaż wielu zarzuca zespołowi brak oryginalności, to formacja odhacza kolejne sukcesy. Spokojnie można zaliczyć do nich aż 4 nominacje do nagród Grammy. Muzycy zostali wybrani w kategorii Najlepsze wykonanie rockowe, Najlepszy rockowy utwór, Najlepszy rockowy album oraz Najlepszy nowy artysta. Młodym chłopakom przyszło rywalizować z gwiazdami takimi jak Alice In Chains czy Ghost. Mimo konkurencji grupa Greta Van Fleet wyszła z ceremonii ze statuetką za EP-kę "From the Fires", wybraną najlepszym rockowym albumem

Greta Van Fleet
Greta Van Fleet
Przeczytaj także Grammy 2019: Greta Van Fleet z nagrodą za najlepszy rockowy album [LISTA ZWYCIĘZCÓW]

Zagraniczny portal internetowy pomylił Led Zeppelin z Gretą Van Fleet? 

O sukcesie Grety napisały media na całym świecie. Wśród nich znalazł się portal Consequence of Sound. Autor artykułu wybrał do ilustracji tekstu zdjęcie, które wywołało niemałą dyskusję. Zamiast członków Grety, umieścił na głównej fotografii... Led Zeppelin. Decyzja dziennikarza raczej nie była pomyłką, a raczej świadomą złośliwością. Być może redaktor portalu chciał podkreślić, że i tak brzmią tak samo, więc co to za różnica?

cepeliny greta

Greta Van Fleet zagra w Polsce na Open'er Festival 2019 

Wszyscy fani Grety Van Fleet w Polsce będą mogli usłyszeć swoich ulubieńców na żywo. Grupa zagra koncert na tegorocznym Openerze. Impreza odbędzie się w dniach 3-6 lipca 2019 roku na lotnisku w Gdyni. Oprócz naśladowców Led Zeppelin, usłyszymy tam jeszcze między innymi Kodaline czy Travis.

Zobacz też: >>10 ciekawostek o grupie Greta Van Fleet<<

Joanna Chojnacka
Tagi: Led Zeppelin Greta Van Fleet