10.04.2018 15:30

Zainspiruj się charakterem pisma Davida Bowiego i Kurta Cobaina. Font w stylu pisma muzyków do pobrania za darmo

Twórcy strony zachęcają, żeby zerknąć uważnym okiem na charakter pisma znanych osób i w ten sposób zainspirować się podczas tworzenia swoich teksów piosenek.

David Bowie
foto: East News

Inspiracji można szukać dosłownie wszędzie - ale czy wpadliście kiedyś na pomysł, żeby zamiast na teksty czy rysunki ulubionych idoli zwrócić uwagę na ich styl pisania? Jeśli nie, to teraz możecie nadrobić zaległości.

Na stronie songwritersfonts.com odnajdziecie fonty bazujące na tekstach napisanych odręcznie przez takie osobowości, jak Kurt Cobain, David Bowie, John Lennon, Leonard Cohen, czy Serge Gainsbourg. Tak twórcy Julien Sens i Nicolas Damiens zachęcają do zainteresowania się tym tematem:

"

Napisz piosenki tak, jak muzycy, którzy Ciebie zainspirowali. Songwriters Fonts powstało po to, żeby inspirować muzyków. Pisanie tekstów przy pomocy charakteru pisma słynnych twórców pomaga rozwijać wyobraźnię. "

Kroje pisma są dostępne za darmo i można je używać na własny użytek.

Font w stylu charakteru pisma Kurta Cobaina

foto: songwritersfonts.com

Takie znane nazwiska nadal inspirują i są ważne dla wielu melomanów. 25 marca 2018 w Aylesbury w Wielkiej Brytanii pojawił się wyjątkowy pomnik poświęcony Davidowi Bowiemu, natomiast Jordan Rudess z Dream Theater wykonał ostatnio cover „Space Oddity” - to wszystko świadczy o tym, że legendarni twórcy nadal są żywi, dopóki fani o nich pamiętają.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele