Zainteresowanie muzyką Van Halen wzrosło o ponad 6000 procent zaledwie w dobę po śmierci Eddiego

08.10.2020 13:27
Zainteresowanie muzyką Van Halen wzrosło o ponad 6000 procent zaledwie w dobę po śmierci Eddiego Fot. shutterstock.com

Po śmierci Eddiego Van Halena statystyki sprzedaży muzyki grupy Van Halen drastycznie wzrosły. Zainteresowanie albumami jest większe o ponad 6000 procent.

6 października 2020 roku świat obiegła smutna wiadomość o śmierci wirtuoza gitary, Eddiego Van Halena. Muzyk zmarł w wieku 65 lat po długiej walce z rakiem. Informację o jego śmierci przekazał syn muzyka, Wolfgang.

Muzyka Van Halen sprzedaje się lepiej o 6000 procent

Smutny fakt jest taki, że śmierć członka danego zespołu natychmiast odbija się w zainteresowaniu słuchaczy jego muzyką. Artysta szybko zostaje nie tylko wybielany ze swoich ewentualnych przewinień, zapomina się o słabszych momentach jego kariery, ale też znacznie częściej sięga po jego płyty. Również grupa Van Halen doświadczyła tego przedziwnego zjawiska.

Przeczytaj także

Jak podaje billboard.com, katalog z muzyką Van Halen potrzebował zaledwie doby od śmierci Eddiego, aby jego sprzedaż wzrosła w USA o przeszło 6000 procent! Zgodnie z raportami Nielsen Music / MRC Data albumy i utwory kapeli sprzedały się w liczbie 40 tysięcy egzemplarzy, poprzedniego dnia zainteresowanie tymi samymi wydawnictwami było o 6189 procent mniejsze.

Analizując dane wyłącznie pod kątem sprzedanych albumów, tylko 6 października sprzedano 9 tysięcy kopii płyt Van Halen. Poprzedniego dnia suma była znikoma. Największym zainteresowaniem wśród słuchaczy cieszył się debiutancki krążek formacji z 1978 roku.

Jeśli chodzi o pojedyncze piosenki, 6 października grupa Van Halen sprzedała 31 tysięcy utworów, co stanowi wzrost o 6317 procent w stosunku do danych z poprzedniego dnia. Najczęściej kupowano utwór "Jump", "Panama", "Eruption", "Runnin With the Devil", "You Really Got Me" i "Dance the Night Away".

Przeczytaj także
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.