07.06.2016 15:17

Zajrzyj za kulisy koncertu Ghost

Ciekawi, jak wyglądają przygotowania show szwedzkiej kapeli? Już niedługo zespół zdradzi swoje tajniki.

Zajrzyj za kulisy koncertu Ghost
foto: kadr z wideo

Wiadomo, że koncerty Ghost to jedno wielkie przedstawienie. Formacja wymyśliła niepowtarzalny obraz sceniczny, który nie można pomylić z żadnym innym. Rzadko bowiem spotyka się papieża, który przeszedł na ciemną stronę mocy. Do tego należy dodać wręcz teatralne show, które odbywa się na scenie podczas koncertów Ghost.

Fani będąc na występie swojej ulubionej kapeli często zapominają o tym, że za tym całym przedstawieniem stoi cała rzesza osób, które każdego wieczoru pracują w pocie czoła, by wszystko było dopięte na ostatni guzik. Konstrukcja sceny, światła, nagłośnienie, rekwizyty, stroje, instrumenty - za to wszystko odpowiedzialna jest spora załoga, bez której show nie mogłoby się odbyć.

Ghost postanowił uchylić rąbka tajemnicy, co w jego przypadku jest rzeczą niezwykle rzadką, bo jak wiadomo muzycy skrupulatnie pilnują, by nie ujawnić swojej tożsamości. Pokazali zatem coś innego, ale równie istotnego, bowiem kulisy swoich koncertów.

Jak na razie zespół udostępnił jedynie zapowiedź dokumentu dotyczącego backstage'u:

Oczywiście złowieszczy księża, czy zakonnice na koncertach Ghost to nic nowego. Wielu fanów oglądając to wideo ma cichą nadzieję, że ci panowie bez spodni to członkowie zespołu. Zagadka zapewne jeszcze prędko nie zostanie rozwiązana, pozostaje zatem czekać na pojawienie się całości dokumentu. Zespół nie podał daty premiery tego filmu, miejmy jednak nadzieję, że nastąpi to już wkrótce.

Bezimienny Ghoul przyznał w jednym z wywiadów, że jesienią 2016 roku światło dzienne ujrzy nowa EP-ka z coverami. Za produkcję minialbumu odpowiedzialny jest Tom Dalgety, który ma na swoim koncie pracę z takimi artystami jak Royal Blood czy Killing Joke.

Jak na razie nie wiadomo jakie kompozycje ukażą się na EP-ce. W przypadku wcześniejszego minialbumu „If You Have Ghost” zespół wziął na warsztat utwory takich twórców, jak Roky Erickson, ABBA, Army of Lovers czy Depeche Mode. 

Co więcej Ghost ma w planach tuż po wydaniu EP-ki wyruszenie w tournée, które ma być zorganizowane z jeszcze większym rozmachem, bo zespół cały czas idzie do przodu i się prężnie rozwija. Trzymamy kciuki, by się to udało!

Zaciekawił Was trailer dokumentu dotyczącego koncertów Ghost?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Ghost