15.02.2016 10:37

Zajrzyj za kulisy koncertu Metalliki przed Super Bowl 2016

Ciekawi, jak wyglądały przygotowania do pierwszego koncertu zespołu w 2016 roku? Teraz możecie zobaczyć backstage tego wydarzenia.

Zajrzyj za kulisy koncertu Metalliki przed Super Bowl 2016
foto: kadr z wideo

Z okazji Super Bowl w ramach imprezy The Night Before organizowanej przez CBS Radio, Metallica zagrała w San Francisco na stadionie AT&T Park 7 lutego 2016 roku. Występ transmitowaliśmy na Antyradio.pl.

Lars Ulrich jeszcze przed tym wydarzeniem zapowiedział, że wiele będzie się działo na scenie za sprawą wyjątkowej oprawy scenicznej. Jak się okazało, mówił o 5 ekranach LED. Na próbę dźwięku Metallica zaprosiła 250 członków fanklubu, którzy mogli przekonać się na własne oczy, jak wyglądają przygotowania do takiego dużego przedsięwzięcia.

Teraz Ci, którzy nie mieli tyle szczęścia, by dostać się za kulisy, mogą zobaczyć, jak prezentował się backstage tego wydarzenia. Zespół udostępnił 36-minutowe nagranie, w którym uchyla rąbka tajemnicy.

Nagranie rozpoczyna się od momentu, gdy muzycy spotykają się ze swoimi wielbicielami przed koncertem. Następnie zaglądamy na próbę dźwięku, sesję zdjęciową na stadionie, rozgrzewkę w sali prób. Pod koniec mamy kilka kadrów z samego koncertu.

Zobaczcie całe to nagranie:

Oto utwory, które fani usłyszeli podczas tego wieczoru:

Setlista:

 1. The Ecstasy of Gold
 2. Creeping Death
 3. For Whom the Bell Tolls
 4. Fuel
 5. King Nothing
 6. Ride the Lightning
 7. The Unforgiven
 8. The Memory Remains
 9. Welcome Home (Sanitarium)
 10. Sad But True
 11. Wherever I May Roam
 12. One
 13. Master of Puppets
 14. Battery
 15. Fade to Black
 16. Seek And Destroy

Bis:

 1. Whiskey in the Jar
 2. Nothing Else Matters
 3. Enter Sandman

Wielbiciele kapeli oczywiście mieli nadzieję, że usłyszą jakieś nowe numery, ale tak się nie stało. Jednak w czasie koncertu James Hetfield zdradził, że zespół kończy już pracę nad 10. studyjnym albumem. Pod koniec wydarzenia każdy z artystów powiedział kilka słów, podkreślając, że są dumni z tego, że pochodzą z San Francisco. Lars Ulrich zdradził, że gdy ponownie zagrają w tym miejscu, zaprezentują nowe nagrania.

Muzycy co rusz informują fanów o postępach pracy, aczkolwiek szczegółów wciąż brak. James Hetfield stwierdził w grudniu 2015 roku, że Metallica za bardzo nie śpieszy się z pracą, a Kirk Hammett dawał nadzieję na 2016 rok. Robert Trujillo natomiast wyznał, że większość materiału na nowe wydawnictwo jest już praktycznie gotowa.

Oglądaliście transmisję koncertu Metalliki z San Francisco?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Metallica