26.06.2018 15:13

Zajrzyj za kulisy trasy Metalliki WorldWired

Jesteście ciekawi, jak wygląda show Metalliki z perspektywy technicznych? Teraz możecie zobaczyć, jak to wszystko się prezentuje.

Metallica: kulisy trasy
foto: kadr z wideo

Metallica wie, jak zrobić widowiskowe show. Przekonali się o tym polscy fani podczas koncertu zespołu 28 kwietnia 2018 roku w Krakowie. Według Pollstar trasa koncertowa Metalliki w 2017 zarobiła 152,8 miliona dolarów, więc jak widać fani chętnie wybierają się na występy thrashmetalowców.

Każdy koncert Metalliki to ciekawe sceniczne show i na scenie dzieje się naprawdę wiele - podczas trasy WorldWired scena pojawiła się na środku obiektu, zaś nad nią widzowie zobaczyli ruchome ledowe ekrany. Nie zabrakło również pirotechnicznego show oraz 120 małych dronów, które pojawiły się podczas piosenki Moth Into Flames”.

Zajrzyj za kulisy trasy koncertowej Metalliki

Niemiecki serwis internetowy Mothergrid postanowił zajrzeć za kulisy i porozmawiać z osobami odpowiedzialnymi za techniczne aspekty show. Dziennikarze zapytali zatem o wizualizacje, światło, nagłośnienie, a załoga techniczna chętnie opowiedziała o swojej pracy i pokazała, jak funkcjonuje ta wielka, sceniczna machina.

Metallica wróci do Europy w 2019

Jeżeli nie trafiliście na koncert Metalliki w Krakowie to możecie się nie zamartwiać, bo jeszcze pojawi się okazja, by usłyszeć muzyków na żywo. Zespół już obiecał, że wróci do Europy w maju 2019, zatem niebawem pojawi się kolejna okazja dla fanów, by zobaczyć swoich idoli na scenie.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Metallica