28.02.2018 12:02

Zakk Wylde: Tworzyłem riffy słuchając nagrań Lady Gagi i Justina Biebera od tyłu

Chcieliście się dowiedzieć, jak powstały piosenki na nowy album Black Label Society? To teraz znacie odpowiedź...

Zakk Wylde: Tworzyłem riffy słuchając nagrań Lady Gagi i Justina Biebera od tyłu
foto: PMPhoto / Splash News/EAST NEWS; Romana Makówka / Antyradio.pl

19 stycznia 2018 roku na rynku pojawił się krążek Black Label Society zatytułowany „Grimmest Hits”, na którym znalazł się m.in. utwór „A Love Unreal” z zabawnym klipem.

Zakk Wylde ma dosyć specyficzne poczucie humoru, zatem jego wypowiedź na temat tego, jak powstały riffy na nowy album nie jest raczej dla fanów zaskoczeniem.

Gitarzysta wyznał bowiem, jak wygląda ten ciekawy proces:

"

Biorę nagrania Lady Gagi oraz albumy Justina Biebera i włączam je od tyłu. Słucham wszystkich tych riffów od tyłu i zgłębiam satanistyczne przesłania, które potem przerabiam na katolicyzm. Potem nagrywamy album. "

Brzmi ciekawie, prawda?

"

Tak wygląda ten proces, ale robię to wszystko dla sztuki, biorę na siebie taką odpowiedzialność. Zajmuję się tym, gdy robię paznokcie, czy suszę włosy. Wiesz, nie boję się pracy. "

A tak całkiem na serio, to gitarzysta wypowiedział się również na temat swoich mistrzów jeśli chodzi o konstruowanie riffów:

"

Ci muzycy są dla nas wzorem, myślę o riffach Tony'ego Iommiego, Jimmy'ego Page'a i Ritchiego Blackmore'a. Mowa o „Smoke on the Water”, „Iron Man”, „Whole Lotta Love” czy „The Ocean”, „Heartbreaker”. "

Muzyk zauważył, że większość tych riffów opiera się na jednej, dwóch strunach i piękno tkwi tak naprawdę w prostocie.

Natomiast riffy Zakka Wylde'a będziemy mogli usłyszeć na żywo na dwóch koncertach w Polsce - 20 marca 2018 Black Label Society pojawi się w Krakowie w klubie Studio, natomiast 21 marca 2018 w Warszawie w Stodole.

Bilety zakupicie w cenie 129 złotych (miejsca stojące) oraz 149 złotych (miejsca siedzące/balkony). Wejściówki możecie zakupić pod tym linkiem.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Zakk Wylde