Zakk Wylde kończy płytę „Book of Shadows Volume II”

Jakub Gańko
23.12.2015 12:48
Zakk Wylde kończy płytę „Book of Shadows Volume II” Fot. Picture Perfect / Rex Features / East News

Gitarzysta zapowiedział wydanie kontynuacji „Book of Shadows” dokładnie 20 lat po premierze pierwszej części. Na jakim etapie prac znajduje się materiał?

W 1996 roku lider Black Label Society pokazał światu swoją jedyną jak dotąd płytę solową zatytułowaną „Book of Shadows”. Wylde zdecydował się na niej na nieco luźniejszy materiał niż ten znany z jego współpracy z Ozzym czy powołanego do życia chwilę potem zespołu.

Dwadzieścia lat później muzyk chce wrócić do tego projektu i zaprezentować „Book of Shadows Volume II”. Płytę już wcześniej zapowiadała jego żona i menedżer, Barbaranne. Dziś już wiemy, że prace nad materiałem dobiegają końca, a gitarzysta skomponował już około 40 utworów.

Pozostała tylko kwestia dopisania tekstów i ostatnie szlify. Jestem w trakcie komponowania muzyki i prawdopodobnie za chwilę przystąpię do nagrań, zajmę się wokalami. W styczniu 2016 roku zrobię, ile tylko będę mógł i album będzie skończony.

Pierwszą solówkę Wylde'a charakteryzowała kameralna atmosfera i akustyczne brzmienie z folkowymi naleciałościami. Muzyce bliżej było do delikatniejszych kawałków pierwszego projektu gitarzysty, Pride and Glory. Materiał powstał w trakcie sesji płyty „Ozzmosis” Ozzy'ego Osbourne'a. Obok cięższych kompozycji dla Księcia Ciemności, gitarzysta komponował cały czas na akustyku lżejsze utwory.

Jammowałem sobie co chwila na gitarze i obijałem się, komponując utwory. Niezależnie od tego, czy wychodziło mi riffowanie, czy te spokojniejsze rzeczy, zdawałem sobie sprawę, że to pieprzona muzyka do picia piwa. I wtedy właśnie Geffen poprosił mnie o kolejny album.

Zakk Wylde był związany kontraktem, który obligował go do nagrania trzech albumów pod szyldem Pride and Glory, ale udało mu się z niego zrezygnować. W ten sposób zaraz po „Ozzmosis” narodziła się „Book of Shadows”.

Po wydaniu drugiej części płyty w 2016 roku, gitarzysta planuje rozległą trasę koncertową. Zakk Wylde zawsze cenił sobie koncertowanie, również z innymi artystami - jako dodatkowe źródło zarobku. Wolał to od roznoszenia gazet i koszenia trawników, dlatego młodym artystom też radzi uczynienie swojej pasji ich pracą.

Nie chcesz pracy, chcesz grać muzykę - więc rób to zawodowo. Niech granie w zespole będzie twoją pracą, cały dzień, codziennie.

Czekacie na nowy album Zakka Wylde'a?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.