20.03.2015 14:26

Zakk Wylde nową płytą świętuje 20-lecie

„Book of Shadows Volume II” ukaże się w 2016 roku, dokładnie 20 lat po pierwszym krążku.

Zakk Wylde nową płytą świętuje 20-lecie
foto: LFI / Photoshot / Reporter / East News

Najbliższe plany muzyka zdradziła jego żona i menedżer zarazem, Barbaranne.

"

Z przyjemnością informujemy, że Zakk wejdzie do studia po zakończeniu wiosennej trasy Unblackened, żeby nagrać BOSII. Ukaże się na początku 2016 roku – w 20. rocznicę oryginalnego BOS. "

Jedyna jak dotychczas solowa płyta muzyka miała premierę w 1996 roku. Po pracach nad „Ozzmosis” Ozzy’ego Osbourne’a, a przed założeniem Black Label Society, Zakk Wylde znalazł trochę czasu na trochę lżejsze nagrania.

"

Pisałem te wszystki ciężkie rzeczy, takie jak „'My Jekyll Doesn't Hide”, „Perry Mason”, a potem „Thunder Underground”. Poza tym zawsze w pobliżu była gitara akustyczna. Wiesz, siedzisz, jammujesz na akustycznej, a kiedy bierzesz do ręki elektryczną, to jest jak uderzenie. "

Posłuchajcie utworów, które zrodziły się z tego luźnego grania.

Po 20 lat świat w końcu usłyszy „Book of Shadows Volume II”. Po premierze tej płyty muzyk zamierza ruszyć w trasę koncertową. Jej szczegóły poznamy najwcześniej w drugiej połowie roku.

Tymczasem Zakk Wylde rusza w dalszą drogę z Black Label Society. Na przełomie lipca i sierpnia 2015 roku przyjedzie do Polski, by zagrać na 21. Przystanku Woodstock. Ostatnio sporo czasu zajmuje mu także dbanie o jego najmłodsze dziecko – Wylde Audio. Barbaranne snuje plany dotyczące tej produkującej gitary firmy:

"

Z niecierpliwością wyczekujemy ewolucji i dalszego rozwoju: wypuszczenia szeregu różnych rockandrollowych produktów, skórzanej garderoby, butów i innych dodatków. "

Jakby doba nie była za krótka, Zakka i jego żonę pochłaniają też akcje charytatywne. Jednak dobre serca raczej nie powinny opóźnić obchodów 20 lat solowego debiutu.

Urszula Drabińska
Tagi: Rock News Zakk Wylde