Zakk Wylde o MTV: „to dobrze, że puszczają reality show zamiast rockowych klipów”

Kamil Kacperski
06.11.2017 11:25
Zakk Wylde o MTV: „to dobrze, że puszczają reality show zamiast rockowych klipów” Fot. kadr z wideo

Gitarzysta Black Label Society i Ozzy’ego Osbourne’a podzielił się swoją nietypową opinią na temat plagi reality show, które zdominowały stacje telewizyjne na całym świecie, a zwłaszcza „Music Television”, znane szerzej jako MTV.

Ozzy Osbourne i Zakk Wylde byli gośćmi programu Nikkiego Sixxa, zatytułowanego „Sixx Sense”. Panowie rozmawiali o nowym programie Ozzy’ego „The World Detour”, w którym wraz ze swoim synem Jackiem, Osbourne podróżuje po świecie. Powspominali również stare, dobre czasy Ozzfestu. Jednak najciekawszym fragmentem rozmowy, był temat reality show.

Zdaniem Zakka Wylde’a, to, że MTV puszcza programy typu „Keeping up with Kardashians”, to wina tylko i wyłącznie widzów stacji. Gdyby ludzie chcieli oglądać programy muzyczne, to by je oglądali, a rynek zweryfikował, że chętniej oglądane są reality show:

Wiesz, to chodzi o to, że… Gdybym ja był właścicielem MTV i zobaczyłbym jakie statystyki oglądalności mają reality show, to sorry, ale puszczałbym to, co ludzie chcą oglądać.

Jeśli widzowie chcieliby oglądać teledyski, to ich oglądalność byłaby większa. Jesteśmy w trójkę muzykami, więc mamy nadzieję, że ludzie włączają MTV, żeby posłuchać muzyki. Ale jeśli ludzie włączają telewizor i jedyne co możemy zauważyć to „ja cię, zobaczcie jak dużo większa jest oglądalność tego programu”. Więc dajesz im to, czego chcą.

Jeśli ludzie chcą więcej reality show albo ludzie chcą więcej piosenek rockowych… Słuchaj, kiedy rock ‘n’ roll się pojawił po raz pierwszy, a ty miałeś duży zespół, to nagle zaczynałeś grać na stacjach rockowych i wszystkie dzieciaki cię słuchały. Wtedy statystyki rosły kiedy pojawiał się Elvis Presley czy Chuck Berry. Dlatego puszczali taką muzykę. Teraz jest dokładnie tak samo.

Do rozmowy dołączył również Ozzy, który nie rozumie fenomenu Kardashianek:

Zapytałem się mojej żony „co jest z tymi Kardashianami?”, a ona mi odpowiedziała, że „stali się sławni nie robiąc nic, po prostu będąc rodziną". I tak to właśnie jest w Ameryce, wszyscy chcą być celebrytami, najlepiej nie robiąc nic.

Poniżej możecie zapoznać się z całą, ponad 40-sto minutową rozmową między Wyldem, Osbournem oraz Sixxem:

Przypominamy, że obydwaj panowie pojawią się w Polsce w 2018 roku. Black Label Society zawita na dwa koncerty w marcu, natomiast Ozzy Osbourne wystąpi jako headliner Impact Festival, który odbędzie się 26 czerwca w Krakowie.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.