Zakk Wylde pokazał „śpiące psy”

Jakub Gańko
30.03.2016 10:02
Zakk Wylde pokazał „śpiące psy” Fot. kadr z wideo

Gitarzysta udostępnił demoniczny teledysk do „Sleeping Dogs” - pierwszego singla z płyty „Book of Shadows Volume II”.

8 kwietnia 2016 roku ukaże się kontynuacja pierwszej solowej płyty Zakka Wylde'a, „Book of Shadows Volume II”. Jeszcze w lutym poznaliśmy pierwszy utwór, który promuje ten materiał, „Sleeping Dogs”. Teraz mamy okazję obejrzeć teledysk, jaki stworzono do tego kawałka.

Nastrojowy utwór został zilustrowany niepokojącym klipem, w którym pojawiają się wiedźmy i mroczne, krwawe rytuały. Pomiędzy tymi scenami rodem z horroru pojawia się oczywiście sam Wylde, który gra na gitarze w klimatycznych sceneriach. Wideo obejrzycie w całości poniżej:

Co ciekawe, gitarzysta zdradził, że albumowa wersja „Sleeping Dogs” będzie się znacznie różnić od tej, którą już poznaliśmy. Okazało się bowiem, że pomiędzy koncertami Slipknota a nagrywaniem nowego krążka Stone Sour, Corey Taylor znalazł jeszcze chwilę, by wystąpić gościnnie u boku Wylde'a.

Genialny głos ojca Coreya Taylora w „Sleeping Dogs” dopełnił mojej wizji nas dwóch jako współczesnych Simona i Garfunkela. Może i nie jesteśmy takimi legendami, nie mamy takiego talentu, ani nie jesteśmy tak przystojni, ale przynajmniej jedliśmy w kilku tych samych restauracjach.

„Book of Shadows Volume II” powstawał w domowym studiu gitarzysty, The Black Vatican. Jak twierdzi, płyta stanowiła dla niego istne katharsis, nie zabraknie na niej ani akustycznych brzmień, ani prawdziwych emocji. 3 czerwca 2016 będziemy mieli okazję przekonać się na własne uszy, jak ten materiał zabrzmi w łódzkim klubie Wytwórnia.

Korzystając z okazji, jaką daje nam tytuł tego utworu, postanowiliśmy sprawdzić, jakim psem byłby Zakk Wylde. Nasz niezawodny wykrywacz wskazał setera irlandzkiego - nieco upartego, ale przesympatycznego nadgorliwca, który jest doskonałym partnerem do joggingu. Ten na pewno jest również doskonałym kompanem do jammowania. Sprawdźcie też, jak inne gwiazdy rocka i metalu „zeszły na psy”.

zakkwylde_dog Fot. foto: whatdog.com

Zakk Wylde o Brianie Johnsonie

Gitarzysta zabrał głos w sprawie wokalisty AC/DC, który ze względu na problemy ze słuchem nie mógł dalej występować z zespołem. Grupa była zmuszona przełożyć amerykańską trasę koncertową i prawdopodobnie dokończy ją z udziałem innego muzyka. Według Zakka Wylde'a - który miał okazję poznać Johnsona osobiście - problemy ze słuchem nie miały wcale niż wspólnego z koncertowaniem.

Czytałem wywiad, w którym Brian tłumaczył, że jego kłopoty wzięły się z tego, że nie nosił zatyczek do uszu w trakcie wyścigów samochodowych. Powiedział, że czuł dokładnie moment, kiedy pękały mu bębenki. Mówił, że to się zdarzyło w jego samochodzie i nie miało nic wspólnego z muzyką.

Zakk wyraził nadzieję, że stan wokalisty się poprawi, choć zdaje sobie sprawę, że nie ma już na to dużych szans. Gitarzysta przywołał też przykład Pete'a Townshenda z The Who, który stracił słuch przez wieloletnie, głośne miksowanie muzyki, a nie koncertowanie. Muzyk nie widziałby problemu w tym, że AC/DC występowałby z innym frontmanem - w końcu Johnson sam już był zastępstwem po śmierci Bona Scotta.

To Bon wypatrzył Briana, kiedy ten grał jeszcze w swoim poprzednim zespole. W ten sposób go poznali, Scott był pod wielkim wrażeniem Briana Johnsona. Teraz on też może znać jakiegoś świetnego wokalistę i po prostu przekazać mu pochodnię. To oczywiście sprawa jego kolegów, ale przede wszystkim zależy mi na tym, żeby mu się polepszyło.

Przypominamy, że coraz więcej znaków na niebie i ziemi wskazuje, iż nowym wokalistą AC/DC zostanie... Axl Rose z Guns N' Roses. Wokalista został już nawet przyłapany na wychodzeniu z tego samego studia, gdzie prawdopodobnie odbywała się jego wspólna próba z resztą muzyków australijskiego zespołu.

Jak Wam się podoba nowe wideo Zakka Wylde'a?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.