01.06.2016 12:50

Zakk Wylde pokazał swoje gitary

Artysta przedstawił sprzęt muzyczny, który sygnowany jest jego nazwiskiem. Zobaczcie, jak prezentują się te gitary.

Zakk Wylde pokazał swoje gitary
foto: kadr z wideo

Zakk Wylde postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i w ramach Wylde Audio wydał własne linie gitar. 8 grudnia 2015 roku firma muzyka podpisała umowę dystrybucyjną z Schecter Guitar Research. Jeśli więc macie na zbyciu 1000 dolarów gitara od Zakka może być Wasza.

Wylde przyznał, że granie w kapeli to nie tylko praca, ale całe jego życie. Nic więc dziwnego, że muzyk postrzega rozpoczęcie własnego biznesu związanego ze sprzętem muzycznym jako kolejny krok do przodu w jego zawodzie:

"

Można porównać to do bycia menedżerem Jankesów - najpierw jesteś menedżerem, potem zasiadasz w zarządzie, a kolejnym logicznym krokiem jest założenie własnej drużyny. "

Wylde Audio ma spory asortyment jeśli chodzi o modele gitar, przy czym wszystkie posiadają nazwy związane z kulturą nordycką - Wiking, Odin czy Warhammer.

Jak na razie wypuszczono trzy linie gitar, przy czym firma już pracuje nad kolejnymi modelami, które nazwano Barbarzyńca czy Kruk.

Pomysłów nie brakuje, bo twórcy chcą nawet wydać dwugryfowy instrument. Natomiast prezentując jeden z modeli Wylde zdradził, że instrument ma klonową powłokę, przy czym pudło zostało wykonane z mahoniu.

Jak podkreśla sam artysta, rodzaj użytego materiału ma spore znaczenie dla brzmienia gitary:

"

Konkretny rodzaj generuje inny dźwięk i na przykład heban zapewnia „pogodniejsze” dźwięki, palisander jest drewnem ciemniejszym. Mamy do czynienia z różnym klimatem i można tworzyć wszelakie kombinacje, od których będzie zależeć brzmienie instrumentu. "

Jeśli natomiast chodzi o wzmacniacze, muzyk pokazał prototypy modeli, które za jakiś czas trafią do sprzedaży. Zakk Wylde uważa, że jeśli używasz średniej jakości wzmacniaczy, również twoja gra nie będzie prezentować się najlepiej. Dlatego gitarzysta stawia na dobry sprzęt, bo to znacznie wpływa na brzmienie instrumentów.

Posłuchajcie, co muzyk jeszcze opowiedział o instrumentach:

Artysta zaprezentował prototypy efektów gitarowych, które jak sam twierdzi, są dosyć łatwe w użytkowaniu:

"

Nowe efekty audio są w fazie produkcji, więc na razie używam swojego wypróbowanego sprzętu Dunlop. Mam sygnowane swoim nazwiskiem efekty Overdrive, phase (oczywiście ZW90) i wah wah. "

Artysta zdradził również, że korzysta z 300-watowych głośników, które należą do Black Label Society.

Jak widać gitarzysta ma pełne ręce roboty. Artysta obecnie jest w trasie koncertowej promującej jego najnowszy album „Book of Shadows Volume II” wydany 8 kwietnia 2016 roku. W ramach tournée Zakk Wylde po raz pierwszy zagra solowo w naszym kraju. Występ odbędzie się 3 czerwca 2016 w łódzkim klubie Wytwórnia. 

Chcielibyście mieć gitarę od Wylde Audio?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Zakk Wylde