01.03.2016 09:51

Zakk Wylde zagrał utwór Black Sabbath z Hello Kitty

Klasyk ojców heavy metalu doczekał się niecodziennego wykonania na wyjątkowej gitarze. Posłuchajcie Zakka Wylde'a w towarzystwie Hello Kitty.

Zakk Wylde zagrał utwór Black Sabbath z Hello Kitty
foto: kadr z wideo

Hello Kitty to już nie tylko dziecięca maskotka - powoli robi się z niej styl życia. Skąd wzięła się moda na granie na instrumentach sygnowanych tą marką? Wszystko zaczęło się od ex-perkusisty Dream Theater Mike'a Portnoya, którego wideo z udziałem „kociej perkusji” zaliczyło ponad 2,5 miliona odsłon na YouTubie. Używanie sprzętu z Hello Kitty tak mu się spodobało, że grał na nim potem również na koncertach.

Teraz najwyraźniej tego patentu pozazdrościł mu sam Zakk Wylde. Muzyk, który właśnie przygotowuje się do wydania długo oczekiwanej, drugiej solowej płyty pt. „Book of Shadows Volume II”, dał się namówić na krótką sesję Hello Kitty Unplugged. Jak nietrudno się domyślić, tym razem zamiast perkusji poszła w ruch gitara.

Oczywiście na instrumencie z Hello Kitty nie można zagrać byle czego. Zakk wybrał prawdziwą klasykę, bo „N.I.B.” Black Sabbath. Kawałek zainspirowany brodą Billa Warda zyskał w akustycznym wykonaniu gitarzysty nowe brzmienie, szczególnie że muzyk postanowił również zaśpiewać. W trakcie nagrania towarzyszy mu cała gromada rysunkowych kotków, które tylko potęgują abstrakcyjny nastrój całości.

Zobaczcie to sami:

Jak tak dalej pójdzie, Hello Kitty wyrośnie na iście metalową markę, która będzie kojarzyła się z rockmanami w podobnym stopniu co pentagramy i odwrócone krzyże. Czy Hello Kitty Unplugged przerodzi się w regularną, cykliczną imprezę tak jak niegdyś MTV Unplugged? W internecie jest na to wystarczająco dużo miejsca, o czym przekonał ostatnio Jared Dines, publikując własne metalowe nagranie na gitarze z charakterystycznym kotkiem:

Jeśli wydaje Wam się, że koty nie pasują do metalu - jesteście w błędzie! Zobaczcie sami jak doskonale sprawdzają się w roli metalowców. Te słodkie i kochane stworzenia pałają szczerą miłością do ciężkiego brzmienia, wystarczy rzucić okiem na nasze zestawienie metalowych kotów.

Jak Wam się podoba Zakk Wylde w takim wydaniu?

Jakub Gańko
Tagi: Duperele Zakk Wylde