Zamach terrorystyczny na koncercie Billy’ego Joela w serialu „Arrow”

Maciej Koprowicz
21.11.2017 10:38
Zamach terrorystyczny na koncercie Billy’ego Joela w serialu „Arrow” Fot. MediaPunch/face to face/FaceToFace/REPORTER/EAST NEWS, kadr z wideo

Czy Green Arrow uratuje z opresji Piano Mana? Widzowie dowiedzą się już w Święto Dziękczynienia.

Serial na podstawie komiksu DC Comics, „Green Arrow” emitowany jest przez amerykański kanał The CW od 2012. W Polsce śledzić go mogli widzowie Universal Channel i TV Puls. Jego bohaterem jest miliarder Oliver Queen, który po latach, kiedy uznany był za zaginionego powraca do swojego miasta, by odkupić winy swojej rodziny. W tym celu staje się zakapturzonym mścicielem z łukiem o pseudonimie Green Arrow, który walczy ze złem i przestępczością w Star City.

Wśród głównych antagonistów Green Arrow jest terrorysta Cayden James. W odcinku, który zostanie wyemitowany 23 listopada 2017, czyli w amerykańskie Święto Dziękczynienia, przygotuje zamach na rockowym koncercie. Tego dnia Star City odwiedzi sam Billy Joel.

Choć wokalista nigdy nie pojawił się na planie „Arrow”, to jednak zobaczymy go w serialu. Twórcy wykorzystali koncertowe ujęcia z jego show z Nowego Jorku.

Pomysł wplecenia w fabułę koncertu Billy’ego Joela wyszedł od współproducenta serialu, Marka Guggenheima. „Entertainment Weekly” wyjaśniał:

Chcieliśmy, by w odcinku „Arrow” na Święto Dziękczynienia Cayden James zagroził dużemu wydarzeniu w Star City. Dyskutowaliśmy różne pomysły, ale kiedy postawiliśmy na koncert rockowy, wiedziałem, że to musi być Billy Joel.

Zawsze był dla mnie inspiracją, artystycznie i personalnie. Kiedy napisałem do niego z prośbą o możliwość wykorzystania jego koncertowych ujęć, a on się zgodził, to był jeden z najszczęśliwszych dni mojego życia.

Choć Billy Joel od 2001 roku i płyty z kompozycjami w konwencji muzyki klasycznej, „Fantasies & Delusions” nie wydał żadnego albumu studyjnego, należy do największych gwiazd popu i rocka w Stanach Zjednoczonych. Znalazł się na 11. miejscu zestawienia najlepiej zarabiających wykonawców 2016 roku według magazynu „Billboard”.

Takie piosenki Billy’ego, jak „Just The Way You Are”, „Uptown Girl”, „We Didn’t Start The Fire” czy „Piano Man” należą od lat do kanonu muzyki pop. Swoją drogą, tytuł tej ostatniej to popularny przydomek artysty – czy nie brzmi jak imię jakiegoś komiksowego superbohatera? Nic dziwnego, że to właśnie on pojawi się w „Arrow”.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.