Zamach w Paryżu to zemsta Boga?

Robert Skowronski
20.11.2015 15:35
Zamach w Paryżu to zemsta Boga? Fot. AFP/East News

Podczas gdy świat opłakuje ofiary zamachu w Paryżu, niektórzy podchodzą do sprawy zupełnie inaczej. Portal Fronda.pl przedstawił swoje spojrzenie na to, dlaczego doszło do ataku w klubie Bataclan we Francji.

Nasz rodzimy społeczno-chrześcijański serwis za anglojęzyczną stroną Now The End Begins podaje, że może istnieć związek między tym co zespół Eagles of Death Metal wykonał na scenie a samym aktem terroru. Fronda.pl co prawda nie stawia jednoznacznej tezy, ale wyraźnie nam sugeruje, że Bóg pokarał zebraną publiczność za wzywanie szatana poprzez wznoszenie w powietrze znaku diabelskich rogów i wykonanie przez zespół utworu „Kiss The Devil”.

Portal przytacza bałwochwalczy fragment tekstu kompozycji, który jest jawnym przywołaniem piekielnych mocy:

Who'll love the Devil? / Kto pokocha Diabła?
Who'll sing his song? / Kto zaśpiewa jego piosenkę?
Who will love the Devil and his song? / Kto pokocha Diabła i jego piosenkę?

I'll love the Devil / Ja pokocham Diabła
I'll sing his song / Ja zaśpiewam jego piosenkę
I will love the Devil and his song / Ja pokocham Diabła i zaśpiewam jego piosenkę

Who'll love the Devil? / Kto pokocha Diabła?
Who'll kiss his tongue? / Kto pocałuje jego język?
Who will kiss the Devil on his tongue? / Kto pocałuje Diabła w jego język?

Autor artykułu pisze, że wejście zamachowców do klubu Bataclan 13 listopada 2015 nastąpiło w momencie, gdy kapela wykonywała ten numer. Publicysta zauważa, że tłum w tym czasie „właśnie deklarował swoją miłość do szatana”. Dodatkowo publika wzniosła w powietrze dłonie ułożone w plugawy symbol:

Nie ma przypadków, są tylko znaki. Ten znak (wraz z faktem, iż koncert był w piątek) przypomina nam do kogo należy spora część dzisiejszej kultury rozrywkowej. Co powinniśmy w takiej sytuacji czynić? Należy też dodać, że chwilę przed atakiem wielu radośnie wznosiło swe dłonie ułożone w znak diabła.

Pada również obszerny cytat z Nowego Testamentu z 2. Listu do Koryntian, w którym mowa o różnicy między dobrem a złem. Fragment jest również reminiscencją pierwsze z 10 Przykazań Bożych:

Nie wprzęgajcie się z niewierzącymi w jedno jarzmo. Cóż bowiem ma wspólnego sprawiedliwość z niesprawiedliwością? Albo cóż ma wspólnego światło z ciemnością? Albo jakaż jest wspólnota Chrystusa z Beliarem lub wierzącego z niewiernym? Co wreszcie łączy świątynię Boga z bożkami? Bo my jesteśmy świątynią Boga żywego - według tego, co mówi Bóg: Zamieszkam z nimi i będę chodził wśród nich, i będę ich Bogiem, a oni będą moim ludem. Przeto wyjdźcie spośród nich i odłączcie się od nich, mówi Pan, i nie tykajcie tego, co nieczyste, a Ja was przyjmę i będę wam Ojcem, a wy będziecie moimi synami i córkami - mówi Pan wszechmogący. - 2 Kor 6, 14-18

Na wszelki wypadek postanowiliśmy udokumentować zdjęcie strony internetowej:

tekst

Czytelnicy portalu również doszukują się w tej tragedii ingerencji złych mocy. Mało tego są zdania, że także inne haniebne zdarzenia miały miejsce tylko dlatego, że Bóg postanowił interweniować i bronić swojego dobrego imienia:

post1
post2

To nie pierwszy raz kiedy portal Fronda.pl zaskoczył nas przedstawianymi przez siebie poglądami. Na stronie snute już były teorie powiązania pomiędzy diabłem a Reksiem, bajkami Disneya czy pewną krakowską rozgłośnia radiową. Tamtejsi publicyści z pewnością dogadaliby się z pastorem z Arizony, który twierdzi, że ofiary zamachu w Paryżu same są sobie winne.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.