27.11.2019 12:14

Zapadł wyrok w sprawie Lombardu. Małgorzata Ostrowska może wykonywać piosenki grupy

Była wokalistka Lombardu miała wcześniej problem, gdy chciała śpiewać utwory zespołu.

Małgorzata Ostrowska
foto: Grzegorz Banaszak/REPORTER/East News

W 2018 roku rozpoczął się proces, którego powodem była Małgorzata Ostrowska. Wokalistka odeszła z Lombardu w 1999 roku i postanowiła przywrócić część praw autorskich do 13 piosenek Lombardu, które stworzyła razem z Grzegorzem Stróżniakiem. Artystka napisała słowa m.in. do utworów "Gołębi Puch", "Adriatyk ocean gorący" czy "Mam dość".

Grzegorz Stróżniak wyłączył z ZAIKS część pół eksploatacji wszystkich skomponowanych przez siebie utworów dla zespołu Lombard, wśród których znalazło się również 13 wyżej wspomnianych utworów. To oznaczało, że każda osoba, która chciała wykonać piosenkę Lombardu, musiała poprosić o zgodę Grzegorza Stróżniaka.

Zapadł wyrok w sprawie Lombardu. Małgorzata Ostrowska może wykonywać utwory swojego byłego zespołu

Jak podaje TVN 24, we wtorek, 26 listopada 2019 zapadł wyrok w powyższej sprawie. Ostrowska wygrała rozprawę i sędzia Sądu Okręgowego w Poznaniu, Agnieszka Wodzyńska-Radomska tak uzasadniła wyrok:

"

Z punktu widzenia prawa nie ma znaczenia to, że utwory te kojarzone były z zespołem Lombard. Powódka ma takie same prawo do praw autorskich tych utworów jak pozwany. "

Wyrok nie jest prawomocny.

Małgorzata Ostrowska
Małgorzata Ostrowska
Przeczytaj także Oświadczenie Lombardu i Ostrowskiej w sprawie procesu: Przestańcie podsycać żar konfliktu

4 lutego 2019 na oficjalnych profilach na Facebooku Lombardu i Małgorzaty Ostrowskiej pojawiło się oświadczenie muzyków. Artyści postanowili sprostować sprawę i wyjaśnić, żeby media oraz fani nie podsycali "żaru konfliktu".

Małgorzata Ostrowska wydała nowy album

15 listopada 2019 pojawił się nowy album Małgorzaty Ostrowskiej zatytułowany "Na świecie nie ma pustych miejsc". To zestaw 14 utworów o miłości, a mocne elektryczne gitary Małgorzata zamieniła m.in. na fortepian, skrzypce, wiolonczelę, harfę czy flet.

Niespodzianką jest fakt, że płyta jest dostępna z dwiema okładkami do wyboru. Słowa do utworów napisała Małgorzata Ostrowska.

Tagi: Rock News Lombard