18.05.2018 13:31

Zapadł wyrok w sprawie oskarżenia lidera Crystal Castles przez Alice Glass

Wszystko zaczęło się, gdy Alice Glass oskarżyła Ethana Katha o gwałt, znęcanie się i terroryzowanie psychiczne.

Alice Glass z Crystal Castles
foto: MCMULLAN CO/SIPA/EAST NEWS

Ostatnio dowiadujemy się, że w przemyśle muzycznym dochodzi do takich sytuacji, które nie powinny się nigdy wydarzyć. Wiele kobiet odważyło się opowiedzieć o molestowaniu i nadużyciach, do których doszło w ich pracy. Jedną z nich jest była wokalistka znana z Crystal Castles.

Alice Glass opuściła Crystal Castles w 2014 roku i dopiero w październiku 2017 wyjawiła prawdziwe powody opuszczenia zespołu. W oświadczeniu na swojej stronie internetowej zdradziła, że Ethan Kath wiele lat znęcał się nad nią fizycznie, terroryzował psychicznie i wykorzystywał seksualnie.

Alice Glass oskarżyła lidera Crystal Castles o gwałt i znęcanie się

Kath nie przyznał się do tych zarzutów i skierował do sądu pozew o zniesławienie przez Alice Glass. W momencie, gdy wokalistka opublikowała swoje oświadczenie Crystal Castles odwołał zaplanowane koncerty po Ameryce Północnej. Co więcej umowę z formacją zerwały firma menedżerska C3 i agencja bookingowa Paradigm. Wyznanie Alice Glass spowodowało, że kolejne kobiety oskarżyły Katha o podobne czyny. Zarzut zniesławienia przez wokalistkę został odrzucony. Natomiast w grudniu 2017 Alice Glass złożyła pozew o ograniczanie jej wolności słowa.

Alice Glass wygrała w sądzie z Ethanem Kathem. Podczas przesłuchania 16 maja 2018 Sędzia Sądu Najwyższego w Los Angeles odrzuciła wniosek adwokatów Katha, którym zależało na uniewinnieniu swojego klienta. Co więcej wokalistka dostanie 21 000 dolarów odszkodowania za koszta sądowe.

Nadużycia seksualne w przemyśle muzycznym

Hollywoodzki producent Harvey Weinstein został oskarżony o molestowanie seksualne aktorek. To wydarzenie spowodowało prawdziwą falę. Wiele kobiet przyznało się, że były wykorzystywane seksualnie przez osoby z branży również muzycznej - jednym z przykładów Twiggy Ramirez z zespołu Marilyn Manson, który usłyszał zarzut gwałtu.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Crystal Castles