10.04.2018 12:34

Zapytaj Toola. Muzycy zespołu przeprowadzą warsztaty dla fanów

Fani Toola, którzy chcieliby poznać pracę zespołu od kuchni, dostaną ku temu niepowtarzalną okazję na najbliższych koncertach.

Zapytaj Toola. Muzycy zespołu przeprowadzą warsztaty dla fanów
foto: kadr z wideo, Paint

Tool to bardzo enigmatyczny zespół. Właściwie wszystkie aspekty zespołu otoczone są mgiełką tajemnicy – od znaczenia okładek, tekstów, teledysków i (nielicznych) sesji zdjęciowych po kulisy tworzenia muzyki. Dowodem chociażby cała masa niedomówień, która towarzyszyła rozpoczęciu pracy nad nowym, wyczekiwanym tak długo albumem, który Tool nagrywa od marca 2018. Czasem miało się wrażenie, że nawet sami członkowie grupy nie do końca wiedzą, w którym kierunku ona zmierza.

Instrumentaliści Toola postanowili jednak choć trochę zerwać z wizerunkiem zespołu-tajemnicy. Ogłosili, że zorganizują dla uczestników najbliższych koncertów grupy w USA specjalne warsztaty.

Podczas tych spotkań z publicznością Adam Jones, Justin Chancellor i Danny Carey opowiedzą o procesie twórczym Toola i poszczególnych utworach zespołu. Elementem warsztatów będzie również sesja pytań i odpowiedzi dla publiczności. Oczywiście, z muzykami będzie można również po wszystkim swobodnie pogawędzić.

Toolowe warsztaty odbędą się przy okazji 6 wiosennych koncertów w Stanach Zjednoczonych. Pierwszy z nich już 11 maja 2018 w Saint Paul w Minnesocie.

Sesje Q&A z gwiazdami muzyki

Swobodne spotkania gwiazd muzyki z fanami powoli stają się modne. Niedawno także Nick Cave ogłosił cykl spotkań w formule Q&A (pytania i odpowiedzi). 4 takie wydarzenia pod hasłem „So, What Do You Want To Know?” odbędą się na przełomie kwietnia i maja 2018 w Stanach Zjednoczonych.

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News Tool