02.08.2017 10:28

Zawrotna cena pamiątek z pogrzebu Chestera Benningtona

Ostatnie pożegnanie lidera Linkin Park było uroczystością prywatną. Fani, którzy nie mieli okazji w niej uczestniczyć licytują za ogromne pieniądze zestawy rozdawane gościom pogrzebu.

Zawrotna cena pamiątek z pogrzebu Chestera Benningtona
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

Decyzja o tym, by pogrzeb Chestera Benningtona był uroczystością zamkniętą, była decyzją rodziny. Bliscy pragnęli w spokoju przeżyć pożegnanie wokalisty, które w przeciwnym wypadku z pewnością ściągnęłoby na cmentarz tłumy fanów Linkin Park. Na pogrzebie pojawili się zatem wyłącznie krewni Chestera oraz jego przyjaciele. Muzyk spoczął w South East Botanical Garden w kalifornijskim Palos Verdes 29 lipca 2017.

Najbardziej zagorzali wielbiciele Linkin Park zrobią jednak wiele, by choć symbolicznie poczuć atmosferę tak ważnego dla nich momentu. Co bardziej cyniczni uczestnicy pogrzebu postanowili na tym zarobić i wystawili w serwisie aukcyjnym eBay zestaw rozdawany gościom uroczystości. Zawierały one jej program, kartę wstępu, opaskę na rękę oraz przypinkę.

Aukcja cieszy się olbrzymim wzięciem - licytują już 134 osoby. Cena w tej chwili wynosi ponad 51 tysięcy dolarów, czyli przeszło 185 tysięcy złotych.

chester pogrzeb

Nie wiadomo, kto jest wystawcą tak cennego zestawu. Nie jest też pewne, czy jest on na pewno autentyczny, choć tuż po pogrzebie lidera Linkin Park zdjęcia identycznych pamiątek wrzucił na Instagrama Austin Carlile z zespołu Of Mice Of Men, który brał udział w pożegnaniu słynnego kolegi w Palos Verdes.

Chester Bennington popełnił samobójstwo przez powieszenie 20 lipca 2017. Jego śmierć poruszyła cały świat muzyki. Wyrazy współczucia w mediach społecznościowych złożyli m.in. muzycy Korna i Motley Crue oraz żona Chrisa Cornella. Hołd zmarłemu artyście na koncertach oddało wielu wykonawców, między innymi Metallica i Machine Head. W żałobie pogrążeni są również fani – polscy wielbiciele Linkin Park zebrali się pod wrocławskim stadionem 27 lipca 2017, by wspominać swojego idola.

Maciej Koprowicz
Tagi: Chester Bennington Linkin Park