08.11.2017 17:11

Zbigniew M. Bielak zaprojektował plakat na festiwal Metalmania 2018

Znany w muzycznym świecie architekt i wizjonerski ilustrator podjął współpracę z Metal Mind Productions i zaprojektował nowy plakat festiwalu, który zadebiutuje od 2018 roku.

Zbigniew M. Bielak zaprojektował plakat na festiwal Metalmania 2018
foto: materiały prasowe

Artysta znany jest z okładek do płyt takich metalowych gigantów jak Ghost, Watain, Mayhem, Vader czy Paradise Lost. Na swoich ręcznie wykonanych ilustracjach, śmiało przekracza stylistyczne granice, sięgając po rysunek, malarstwo czy sitodruk, tworząc historycznie spójną, niesłychanie szczegółową, nastrojową całość. Fani uczestniczący w zeszłorocznej edycji festiwalu mogli zobaczyć obszerną, przekrojową wystawę prac artysty, który w ostatnich latach zrewolucjonizował podejście do sztuki graficznej na scenie metalowej.

foto: Zbigniew M. Bielak; EXECRATION Return To The Void

W pracach Bielaka wyraźne są echa profesji architekta, co doskonale widać na nowym plakacie Metalmanii, jak również na innych pracach, które można jak co roku oglądać w wydawanym przez artystę limitowanym kalendarzu.

23416197_10208686756841138_1752970759_n

Zobaczcie wybrane prace Zbigniewa Bielaka:

7 kwietnia 2018 roku w katowickim Spodku odbędzie się kolejna XXIV edycja Metalmanii. Będzie to nie tylko jedno z najważniejszych muzycznych wydarzeń przyszłego roku, ale i prawdziwe metalowe święto. Na dwóch scenach zaprezentuje się czołówka światowej i polskiej sceny metalowej, nie zabraknie również dodatkowych atrakcji dla fanów metalu. Metalmania pozostaje wierna swojej formule i fani będą mogli zobaczyć najlepszych, różnorodnych pod względem metalowej stylistyki wykonawców.

Zbigniew M. Bielak skomentował swoją współpracę z Metalmanią w następujących słowach:

"

Dla mojego pokolenia Metalmania lat 90. była swoistym barometrem nastrojów na metalowej scenie. Dbała o kiełkujące gusta i dostarczała tych najwcześniejszych, a więc niezatartych wrażeń. Powrót Metalmanii w zeszłym roku dowiódł tylko jej wielopokoleniowej wagi. Miło było znów znaleźć się z tej okazji we wspaniale odremontowanym Spodku, który jest dla mnie w dwójnasób istotny, będąc obok areny muzycznych doznań, również ważną ikoną polskiej architektury. Nie spodziewałem się, że kiedyś przyjdzie mi go narysować i cieszę się, że dzięki Metalmanii tak się stało. "

Nam nie pozostaje nic innego, jak tylko zaprosić na koncert, na którym fani mocnego brzmienia usłyszą Emperor, Deströyer 666, Xentrix, Dead Congregation, Asphyx, Terrordome, Shodan, Minetaur oraz Alastor.

Metalmania 2018 - bilety

Wejściówki na festiwal można kupić na stronach ebilet.pl.

  • FAN - 666 złotych
  • Loża - 355 złotych
  • Sektory czerwone H, J – 260 złotych
  • Sektory czerwone + sektory niebieskie do X rzędu – 220 złotych
  • Sektory niebieskie od XI rzędu – 180 złotych
  • Płyta – 190 złotych

Ostatnia edycja Metalmanii odbyła się 22 kwietnia 2017 w katowickim Spodku, a wystąpiły wtedy takie formacje jak m.in. Samael, Coroner, Moonspell czy Sodom.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Galeria Metalmania