22.05.2017 15:38

Zbigniew Wodecki nie żyje. Miał 67 lat

Artysta zmarł w jednym z warszawskich szpitali, w wyniku komplikacji po zabiegu, który musiał przejść po doznanym udarze mózgu. 

Zbigniew Wodecki nie żyje. Miał 67 lat
foto: LUKASZ GDAK/ East News

Zbigniew Wodecki urodził się 6 maja 1950 roku w Krakowie. Przygodę z muzyką rozpoczął już w dzieciństwie, a kilkanaście lat później z wyróżnieniem ukończył Państwową Szkołę Muzyczną II st. im. W. Żeleńskiego w Krakowie. Był piosenkarzem i instrumentalistą, najbardziej lubił występować ze skrzypcami oraz trąbką. Od końca lat 60. zeszłego wieku był związany z kabaretami Piwnica pod Baranami i Anawa, występował także z orkiestrą symfoniczną Polskiego Radia i Krakowską Orkiestrą Kameralną.

O śmierci muzyka na swoim profilu na Facebooku poinformował m.in. Andrzej Piaseczny.

Zbigniew Wodecki

Informacja pojawiła się także na oficjalnej stronie Zbigniewa Wodeckiego.

Zbigniew Wodecki nie żyje

Był jurorem trzynastu edycji „Tańca z gwiazdami”. W telewizji TVN prowadził również programy „Droga do Gwiazd”, „Twoja Droga do Gwiazd” i koncert Zakochajmy się jeszcze raz. 

W 2016 roku Zbigniew Wodecki nagrał płytę z zespołem Mitch & Mitch - „1976: A Space Odyssey”. Krążek w 2016 otrzymał Fryderyka za Album roku, a singiel „Rzuć to wszystko co złe” statuetkę za utwór roku. Projekt Zbigniew Wodecki with Mitch & Mitch Orchestra and Choir wystąpił m.in. w lutym 2016 roku w krakowskim ICE Congress Centre.

Justyna Kierzkowska
Tagi: Rock News