Zbigniew Wodecki nie żyje. Miał 67 lat

Justyna Kierzkowska
22.05.2017 15:38
Zbigniew Wodecki nie żyje. Miał 67 lat Fot. LUKASZ GDAK/ East News

Artysta zmarł w jednym z warszawskich szpitali, w wyniku komplikacji po zabiegu, który musiał przejść po doznanym udarze mózgu. 

Zbigniew Wodecki urodził się 6 maja 1950 roku w Krakowie. Przygodę z muzyką rozpoczął już w dzieciństwie, a kilkanaście lat później z wyróżnieniem ukończył Państwową Szkołę Muzyczną II st. im. W. Żeleńskiego w Krakowie. Był piosenkarzem i instrumentalistą, najbardziej lubił występować ze skrzypcami oraz trąbką. Od końca lat 60. zeszłego wieku był związany z kabaretami Piwnica pod Baranami i Anawa, występował także z orkiestrą symfoniczną Polskiego Radia i Krakowską Orkiestrą Kameralną.

O śmierci muzyka na swoim profilu na Facebooku poinformował m.in. Andrzej Piaseczny.

Zbigniew Wodecki Fot. foto: Facebook.com/Andrzej Piaseczny

Informacja pojawiła się także na oficjalnej stronie Zbigniewa Wodeckiego.

Zbigniew Wodecki nie żyje Fot. foto: www.wodecki.pl

Był jurorem trzynastu edycji „Tańca z gwiazdami”. W telewizji TVN prowadził również programy „Droga do Gwiazd”, „Twoja Droga do Gwiazd” i koncert Zakochajmy się jeszcze raz. 

W 2016 roku Zbigniew Wodecki nagrał płytę z zespołem Mitch & Mitch - „1976: A Space Odyssey”. Krążek w 2016 otrzymał Fryderyka za Album roku, a singiel „Rzuć to wszystko co złe” statuetkę za utwór roku. Projekt Zbigniew Wodecki with Mitch & Mitch Orchestra and Choir wystąpił m.in. w lutym 2016 roku w krakowskim ICE Congress Centre.

Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.