13.05.2016 17:00

Zbuduj swoją pierwszą trzystrunową gitarę

Czas trochę pomajsterkować. Zobaczcie, jak prezentuje się instrument, który można samemu złożyć. To dziecinnie proste!

Zbuduj swoją pierwszą trzystrunową gitarę
foto: thirdmanstore.com

Każdy mały muzykant marzy o swoim prawdziwym instrumencie. Zanim jednak sięgnie po sprzęt muzyczny rodziców warto, żeby miał swój mały instrument, na którym może poćwiczyć i nabrać wprawy. Najlepiej również, gdy sam zbuduje na przykład gitarę, choć oczywiście nikt nie wymaga aż tak wielkiego poświęcenia, jak to uczynił Brian May, który wraz z ojcem stworzył z niczego swój słynny instrument.

Third Man Records, czyli firma Jacka White'a wpadła na pomysł, żeby połączyć siły z Loog Guitars, która odpowiedzialna jest za instrumenty dla maluchów. W efekcie powstała trzystrunowa gitara, którą brzdąc może sam złożyć. Chodzi bowiem o to, żeby dzieciak poczuł więź ze swoim instrumentem. Jeśli więc macie na zbyciu 150 dolarów to taki rarytas może być Wasz!

Zobaczcie, jak prezentuje się to cacko:

foto: thirdmanstore.com
foto: thirdmanstore.com

Przedmiot oczywiście nie jest zabawką, tylko normalnym instrumentem, na którym rzeczywiście można grać fajne brzmienia. Kto by mógł się spodziewać, że szarpiąc tylko trzy struny można wydobyć takie dźwięki!

Coraz więcej dzieciaków chętnie chwyta za instrumenty i tworzy własne rockowe i metalowe zespoły. Strach pomyśleć, co z nich wyrośnie skoro już teraz reprezentują wysoki poziom wykonując utwory takich zespołów, jak np. Rammstein, The White Stripes czy Danzig.

Podoba się Wam trzystrunowa gitara dla dzieci?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele