Zdjęcia Nirvany z 1992 trafią na licytację. Fotograf sprzeda nawet swój apart i prawa autorskie

17.06.2020 15:18
Zdjęcia Nirvany z 1992 trafią na licytację. Fotograf sprzeda nawet swój apart i prawa autorskie Fot. Retna/Photoshot/REPORTER/East News

Fotografie z sesji do magazynu Spin trafią pod młotek. Sprawdźcie, co dokładnie oferuje fotograf.

1992 to ważny rok dla grunge'u - właśnie wtedy album "Nevermind" Nirvany wskoczył na 1. miejsce listy Billboard 200 i zdetronizował płytę Michaela Jacksona "Dangerous". W związku z osiągnięciem tak dużego sukcesu, Nirvana pojawiła się na okładce Spin. Zdjęcia z sesji fotograficznej do tego magazynu trafią niebawem pod młotek w Julien's Auctions.

Zdjęcia Nirvany z 1992 trafią na licytację. Fotograf sprzeda nawet swój apart i prawa autorskie

Fotograf Greg Watermann postanowił wystawić na licytację wszystkie przedmioty związane z pamiętną sesją fotograficzną z Nirvaną. Można zatem kupić sto oryginalnych kolorowych slajdów i czarno-białych negatywów, wszystkie opublikowane zdjęcia plus odrzuty, oryginalne stykówki oraz podpisane wydruki zdjęć. Fotograf proponuje również egzemplarze magazynu Spin z 1992 oraz aparat Hasselblad, którym zostały wykonane fotografie. Co więcej, przeniesie on prawa autorskie na nowego właściciela zdjęć.

foto: julienslive.com Fot. foto: julienslive.com
Przeczytaj także

Cena wywoławcza to 9 tysięcy dolarów, ale dom aukcyjny przewiduje, że fotografie mogą się sprzedać nawet za 20 tysięcy dolarów. Licytacja odbędzie się w dniach 19 i 20 czerwca 2020. Więcej szczegółów dotyczących aukcji znajdziecie na stronie Julien's Auctions.

Zobacz także: Posłuchaj koncertu Nirvany w małym klubie z 1990 roku

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.