22.11.2018 14:13

Zdjęcie Freddiego Mercury'ego z dzieciństwa trafiło pod młotek

Fotografia wokalisty Queen trafiła na licytację charytatywną. Jak prezentuje się to zdjęcie?

Zdjęcie Freddiego Mercury'ego z dzieciństwa trafiło pod młotek
foto: Photoshot/REPORTER/East News

Farrokh Bulsara urodził się 5 września 1946 na Zanzibarze. Zdjęcie dziecka wykonała jego matka, Jer Bulsara i teraz fotografia z malutkim Freddiem Mercury'm trafiła na licytację. Na zdjęciu znajduje się również podpis jego matki, która zmarła 13 listopada 2016 roku w wieku 94 lat.

Zdjęcie z dzieciństwa Freddiege Mercury'ego trafiło na aukcję

Przed śmiercią Jer Bulsara przekazała fotografię na rzecz fundacji Mercury Phoenix Trust. Została ona powołana po śmierci Freddiego w 1991 roku, muzyk zmarł w wyniku powikłań spowodowanych przez AIDS. Fundacja działa na rzecz zwiększenia świadomości o AIDS.

Licytacja zdjęcia wokalisty potrwa do 30 listopada 2018. Na dzień 22 listopada 2018 zdjęcie kosztuje ponad 4 000 funtów.

Film "Bohemian Rhapsody"

2 listopada 2018 do polskich kin wszedł film „Bohemian Rhapsody”, w którym w główną rolę Freddiego Mercury'ego wcielił się aktor Rami Malek. Filmowa biografia Queen pokazuje historię zespołu od wydania krążka „A Night at the Opera” do występu na koncercie Live Aid.  

"Bohemian Rhapsody" wyprzedził "Kler" Smarzowskiego w polskim box office, zaś utwór "Bohemian Rhapsody" po raz trzeci w historii wrócił na listę Billboardu.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Queen Freddie Mercury