Zdjęcie pocałunku muzyków Rammsteina usunięto z Instagrama. Wszystko przez niefortunny hashtag

27.01.2021 16:32
Rammstein Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Fotografia muzyków grupy Rammstein została usunięta z Instagrama. Jednak 2 dni później ponownie pojawiła się na serwisie.

Pamiętacie zdjęcie całujących się Paula Landersa i Richarda Z. Kruspe'a z koncertu Rammsteina w Rosji w 2019 roku? Muzycy w ten sposób chcieli wesprzeć społeczność LGBTQ. Za zdjęcie odpowiada fotograf Jens Koch i 25 stycznia 2021 jego fotografia została usunięta z Instagrama. 2 dni później jednak zdjęcie pocałunku wróciło na serwis. Dlaczego doszło do takiego zamieszania?

Polecamy

Zdjęcie pocałunku muzyków Rammsteina usunięto z Instagrama. Wszystko przez niefortunny hashtag

Jak podaje rollingstone.de, zdjęcie muzyków Rammsteina zostało usunięte z powodu hashtaga #ProudBoys, który używany jest nie tylko przez społeczność LGBTQ+, ale również przez skrajnie prawicową organizację w USA. Dlatego też Instagram postanowił zdjęcie usunąć, bo powiązał hashtag z niebezpiecznymi treściami.

Sprawa jednak szybko się wyjaśniła i zdjęcie powróciło na profil fotografa, o czym niezwłocznie powiadomił swoich fanów.

Grupa Rammstein wie, jak wywoływać kontrowersje. Ostatnio Till Lindemann reklamuje weganizm. Firma LikeMeat postanowiła zwerbować wokalistę do swojego wideo, w którym muzyk je roślinnego burgera niczym Andy Warhol. W ten sposób Lindemann zachęca do akcji Veganuary, by w styczniu 2021 ograniczyć spożycie mięsa na rzecz diety roślinnej.

Polecamy
Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.