02.02.2017 15:53

Zeal & Ardor w premierowym nagraniu z pierwszego koncertu

Tylko u nas zobaczycie nagranie z pierwszego koncertu Zeal & Ardor, gdzie wykonał tytułowy utwór z płyty „Devil Is Fine”.

Zeal & Ardor w premierowym nagraniu z pierwszego koncertu
foto: kadr z wideo

Zeal & Ardor to dzieło jednego człowieka, Manuela Gagneuxa, szwajcarsko-amerykańskiego muzyka, który wcześniej mieszkał w Nowym Jorku. Jego podejście opiera się na alternatywnej historii i wynika z dwóch myśli: chrześcijaństwo zostało narzucone amerykańskim niewolnikom, tak jak zostało narzucone w Norwegii, a black metal lat 90. wyrósł jako wyraz buntu w stosunku do monoteizmu.

Co by się stało, gdyby amerykańscy niewolnicy zbuntowali się w ten sam sposób? Albo mówiąc wprost: jak brzmiałyby szatańskie pieśni spirituals? Przekonamy się o tym na dobre już 24 lutego 2017, kiedy na rynek trafi płyta „Devil Is Fine”. Grupa ma już za sobą pierwszy występ na żywo, który możecie zobaczyć premierowo na stronie Antyradio.pl. Występ został nagrany na żywo w studiu radia Couleur 3 w szwajcarskiej Lozannie 18 stycznia 2017 roku.

Zeal & Ardor we współpracy z Brooklyn Vegan przedstawia wersję live tytułowego utworu z albumu „Devil Is Fine”:

„Pozwólcie, że przedstawię wam: Marco na perkusji, Rafi – gitara basowa, Tizi – gitara oraz w chórkach: Marc i Denis” – zapowiadał sam Manuel Gagneux. Muzyk nie krył podekscytowania scenicznym debiutem swojego projektu.

"

Był to pierwszy występ naszego zespołu. To surrealistyczne doświadczenie, kiedy twój pierwszy koncert odbywa się w wystylizowanym studiu radiowym, ale jesteśmy bardzo zadowoleni z efektu. Mam nadzieję, że ta wersja spodoba Wam się tak bardzo, jak nam podobało się wykonywanie tego utworu. "

Zeal & Ardor stał się na przestrzeni ostatniego roku internetowym fenomenem, na który zwracały uwagę najważniejsze media muzyczne. Popularność tego projektu rośnie z dnia na dzień, a po premierze krążka „Devil Is Fine” można oczekiwać, że wrzawa będzie tylko wzrastać.

Album będzie stanowił miks różnych gatunków muzycznych, w tym black metalu i bluesa, natomiast w warstwie tekstowej będzie nawiązywał do niewolniczych pieśni spirituals. Zeal & Ardor będzie można zobaczyć na żywo 25 kwietnia 2017 roku w warszawskim klubie Hydrozagadka.

Jak Wam się podoba takie wykonanie kawałka Zeal & Ardor?

Jakub Gańko
Tagi: Rock News