03.01.2019 12:17

Zenek Martyniuk jest fanem rocka i słucha Metalliki oraz Scorpions

To nie żart! Gwiazda disco polo, Zenek Martyniuk, przyznał się, że sięga po rockowe brzmienia.

Zenek Martyniuk
foto: Marcin Bruniecki/REPORTER/East News

Disco polo ostatnio przeżywa prawdziwy renesans. W 2016 roku wielu Polaków nuciło utwór grupy Akcent "Przez twe oczy zielone", a lider grupy, Zenek Martyniuk, został okrzyknięty królem disco polo, jak również doczekał się nawet porównań do Ryszarda Riedla z Dżemu. Obu muzyków połączył fakt, że zostali bohaterami filmów biograficznych, ale niektórzy internauci zinterpretowali to jako próbę zrównania ich artystycznego dorobku. Filmem o życiu wokalisty Akcent ma się zająć Katarzyna Jugowska. Jak więc widać, Zenek Martyniuk cieszy się niesłabnącą popularnością.

Zenek Martyniuk jest fanem rocka i słucha Metalliki

Wokalistę kojarzy chyba każdy, nawet jeśli obraca się w rockowym świecie, a piosenki Akcentu doczekały się rockowych przeróbek. Dlaczego w ogóle wspominamy o gwieździe disco polo? Okazuje się, że Martyniuk lubi sięgnąć czasem po rockowe brzmienia.

W wywiadzie dla agencji Newseria Lifestyle wokalista wyznał, że utwór ma szanse stać się hitem, jeśli tekst dotyczy miłości. Jak wiadomo, wielu rockmanów miało talent do pisania poruszających ballad rockowych i właśnie takie piosenki ceni sobie Martyniuk, który wychował się na romantycznych kawałkach z lat 70. i 80.:

"

Słucham bardzo różnej muzyki – od klasycznej poprzez fajne ballady rockowe, muzykę reggae, po piosenki disco polo, nawet trochę mocniejsze uderzenia, nie death metal, tylko fajne rockowe brzmienie typu Scorpions, Deep Purple czy nawet Metallica akustycznie. "

Tego chyba nikt się nie spodziewał - szczególnie akustyczne wydanie Metalliki brzmi intrygująco. Jak więc widać, romantyczny Zenek Martyniuk nie ogranicza się tylko do disco polo, ale szuka natchnienia słuchając utworów z innych gatunków muzycznych.

Metallica i Scorpions w Polsce w 2019

Kto wie, może Zenek Martyniuk wybierze się nawet na nadchodzące koncerty tych zespołów w Polsce? Metallica zagra 21 sierpnia 2019 w Warszawie na PGE Narodowym, natomiast Scorpions wystąpi 21 lipca 2019 w Arena Gliwice oraz w hali Ergo Arena Gdańsk / Sopot 23 lipca 2019.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Metallica Scorpions