Zenek z Kabanosa pokazał „psich samobójców”
Aleksandra Degórska
03.11.2016 11:23
Zenek z Kabanosa pokazał „psich samobójców” Fot. kadr z wideo

Muzyk udostępnił klip do kawałka „Niepodokrawa boginie”. W numerze jest mowa o tajemniczym moście w Szkocji, z którego rzucają się czworonogi.

Zenek Kupatasa wydał 3 marca 2016 roku swój solowy krążek „33”. Muzyk postanowił na potrzebę tego albumu stworzyć nową mowę, która bazuje na języku polskim czy hiszpańskim. Pomysł na płytę pojawił się jeszcze po wydaniu debiutanckiego albumu Kabanosa zatytułowanej „Zęby w ścianę” w 2007 roku.

Premiera pierwszego numeru z solowego krążka odbyła się na serwisie Antyradio.pl. Był to utwór pod tytułem „Karwa Piarbole”. Teraz przyszedł czas na udostępnienie kolejnych kawałków z krążka, do których powstały teledyski.

Zobaczcie, jak prezentuje się klip do „Niepodokrawa boginie”, który dotyczy mostu psich samobójców w Szkocji. Teledysk stworzyła Joanna Kucharska (Sztukodzieło). 

Tak Zenek opowiedział o tym numerze:

Nie znałem tego miejsca, nie wiedziałem, że gdzieś w Szkocji istnieje most, z którego rzuciło się 600 psów. To przerażające, a jednocześnie niesamowicie intrygujące, że te zwierzęta nagle zaczęły działać wbrew instynktowi samo przetrwania. Przecież z pewnością nie straciły nagle chęci do życia. W klipie chciałem w sposób pozytywny rozwiązać tę zagadkę. Po prostu widziały więcej niż ludzie i tak naprawdę nie zginęły, a przeszły do innego wymiaru, gdzie są szczęśliwe w psim raju. Poleciały za kiełbasą.

Na tym jednak nie koniec jeśli chodzi o nowe klipy od Zenka. Obejrzyjcie wideo powstałe do „Pripyat”, za które odpowiedzialny jest Czarny Jobacz: 

Zenek co nieco opowiedział również o tym kawałku:

Pomysł na pisanie o Prypeci zrodził się w mojej głowie przy okazji wymyślania konceptu płyty „33”. Akurat w tym roku minęła 30. rocznica katastrofy w Czarnobylu, a jest to temat, który przewija się w wielu filmach, grach i książkach. Postapokalipsa zawsze mnie pociągała. Postapokaliptyczny świat i odwieczna walka z technologią stworzoną przez człowieka to główna oś fabularna klipu. Nie tylko chodzi tu o Prypeć, ale generalnie o świat, w którym żyjemy, gdzie technologia coraz bardziej wchodzi w nasze życie.

Kupatasa nie zwalnia tempa i już zapowiada, że utwory z płyty „33” będą promowane w ramach wiosennej trasy koncertowej w 2017 roku. Co więcej na dniach opublikowany zostanie pierwszy singiel z drugiej solowej płyty.

Jak oceniacie klipy od Zenka?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.