Zenek z Kabanosa zagra z fanami na 21. Przystanku Woodstock

Robert Skowronski
22.07.2015 12:47
Zenek z Kabanosa zagra z fanami na 21. Przystanku Woodstock Fot. Antyradio.pl

Co prawda Kabanos nie wystąpi na 21. Przystanku Woodstock, ale nie zabraknie na nim wokalisty grupy, Zenka. Pojawi się on w pobliskim lesie, na Wiewiórstocku. Do występu z nim zaprasza wszystkich gitarzystów i gitarzystki.

Czym jest organizowane wśród drzew wydarzenie? Powinno ono być znane woodstockowiczom, z racji tego, że odbywa się już od 7 lat. Za przedsięwzięciem stoją członkowie gliwickiego zespołu Wiewiórka Na Drzewie. Własnoręcznie budują oni scenę, na którą zapraszają zaprzyjaźnionych muzyków, takich jak Zenek.

Z racji, że będzie on jedynym przedstawicielem Kabanosa na 21. Przystanku Woodstock, musiał sobie zorganizować muzyków do grania. Za zespołem stoi cała armia fanów, więc rozwiązanie problemu musiało się nasunąć samo. Zenek postanowił zaprosić wszystkich chętnych, żeby na Woodstock wzięli ze sobą gitary akustyczne i zagrali razem z nim:

Zainteresowani? To dołączajcie do wydarzenia na Facebooku, które utworzył sam Zenek:

To właśnie tam odbyło się wirtualne głosowanie na repertuar, jaki pojawi się podczas występu na Wiewiórstocku. No tak, ale w jaki sposób nauczyć się takich kawałków jak „Chmurki”, „Klocki”, czy „Mamo jest mi tu dobrze”?

Być może osoby z wystarczająco rozwiniętym słuchem i umiejętnościami jakoś sobie poradzą, ale co z resztą? Zenek pomyślał i o tym tworząc swój dwuczęściowy film instruktażowy, w którym uczy grać kawałki Kabanosa (dodatkowo w opisach obu części znajdziecie link do ściągnięcia tabulatur):

A oto część 2., z której m.in. dowiadujemy się jak zagrać „Ptaszka”:

Zaintrygowani i chętni do akompaniowania kabanosowemu muzykowi? Chwytajcie zatem za gitary, pakujcie się w pierwszy lepszy środek transportu i przybywajcie na 21. Przystanek Woodstock. Zenek zagra w piątek 31 lipca 2015 roku o godzinie 16:00. Gdzie znaleźć wiewiórstockowy lasek? Zobaczcie mapkę:

woodstock-2015-mapa

Zespół Kabanos zachęca fanów do zaangażowania się również w powstawanie nowego teledysku grupy do kawałka „Mamo jest mi tu dobrze”, w którym wykorzystane zostaną nagrania zrobione podczas Woodstocku. Więcej szczegółów znajdziecie tutaj:

Oczywiście koncert Zenka nie będzie jedynym godnym uwagi wydarzeniem na festiwalu. Możecie wybrać się również na inne występy, o których piszemy w naszym harmonogramie 21. Przystanku Woodstock. Przypominamy również, że w tym roku podczas imprezy wystąpią takie sławy, jak: Dream Theater, Flogging Molly, czy też Black Label Society.

Wybieracie się na 21. Przystanek Woodstock i Wiewiórstock?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.