16.11.2016 10:11

Zenek z Kabanosa zdradza szczegóły 2. solowej płyty

Wokalista ujawnił kolejne informacje na temat studyjnego krążka, który będzie miał swoją premierę i pokazał dwa nowe utwory.

Zenek z Kabanosa zdradza szczegóły 2. solowej płyty
foto: materiały prasowe

Chociaż Zenek wydał swój debiutancki solowy album „33”, promowany przez utwory „Karwa Piarbole” oraz „Niepodokrawa boginie”, 3 marca 2016 roku, to na drugą płytę nie trzeba będzie długo czekać. Już 6 grudnia 2016 w Mikołajki odbędzie się premiera longplaya „Płachta na Byka”, który - w odróżnieniu od debiutu - w całości został napisany w języku polskim. Będzie on promowany na koncertach w całej Polsce wiosną 2017 roku, a konkretne daty zostaną ogłoszone wkrótce.

Na krążku, poza wokalistą Kabanosa, będzie można usłyszeć także Michała „Miśka” Żeńca (B.E.T.H, Dead Efforts) na perkusji. Zenek pochwalił kolegę za dobrze wykonaną pracę:

"

Miałem przyjemność współpracować ze znakomitym bębniarzem, Michałem „Miśkiem” Żeńcą, który uzbrojony w podstawowy zestaw perkusyjny z jedną stopą narobił tyle zamieszania na płycie, że fani ostrego łojenia nie będą zawiedzeni. "

Zenek zamieścił także w sieci dwa utwory, które znalazły się na albumie. Jednym, z nich jest kawałek „Pociecha dla diabła”, o którym artysta pisze, że został zainspirowany starożytną legendą chrześcijańską, którą przeczytał w „Śpiewie ptaka” Anthony’ego De Mello.

"

Pierwszy singiel z płyty trwa niespełna dwie minuty. To prosta historia dająca do myślenia, opowiadająca o tym jak Syn Boży przybity do krzyża, umiera i zstępuje do piekła by uwolnić cierpiących tam męki grzeszników. To mój zgryźliwy komentarz wobec ludzi biorących na sztandar Jezusa, nie mający pojęcia, co ze sobą tak naprawdę reprezentował. "

Posłuchajcie, jak brzmi ten numer!

Kolejną kompozycją, którą muzyk proponuje swoim fanom jest „Dla Stasia”, zadedykowana potomkowi artysty, który urodził się w 2016 roku.

"

To ostatni singiel na płycie, najważniejszy dla mnie oczywiście. Stworzyłem go dla swojego syna, który w tym roku przyszedł na świat. Płytę zacząłem pisać tuż po jego narodzinach, a brzdąc uspokajał się na dźwięk mojej gitary. Traktuję go jako swoisty bonus track do albumu. "

W lutym 2016 roku muzyk odwiedził redakcję Antyradio.pl i opowiedział m.in. o tajemniczych trójkach na płycie „33” oraz stworzonym przez siebie nowym języku. 

Czekacie na 2. solową płytę Zenka Kupatasy?

Justyna Kierzkowska
Tagi: Rock News Kabanos