Zenek z Kabanosa zdradza szczegóły 2. solowej płyty

Justyna Kierzkowska
16.11.2016 10:11
Zenek z Kabanosa zdradza szczegóły 2. solowej płyty Fot. materiały prasowe

Wokalista ujawnił kolejne informacje na temat studyjnego krążka, który będzie miał swoją premierę i pokazał dwa nowe utwory.

Chociaż Zenek wydał swój debiutancki solowy album „33”, promowany przez utwory „Karwa Piarbole” oraz „Niepodokrawa boginie”, 3 marca 2016 roku, to na drugą płytę nie trzeba będzie długo czekać. Już 6 grudnia 2016 w Mikołajki odbędzie się premiera longplaya „Płachta na Byka”, który - w odróżnieniu od debiutu - w całości został napisany w języku polskim. Będzie on promowany na koncertach w całej Polsce wiosną 2017 roku, a konkretne daty zostaną ogłoszone wkrótce.

Na krążku, poza wokalistą Kabanosa, będzie można usłyszeć także Michała „Miśka” Żeńca (B.E.T.H, Dead Efforts) na perkusji. Zenek pochwalił kolegę za dobrze wykonaną pracę:

Miałem przyjemność współpracować ze znakomitym bębniarzem, Michałem „Miśkiem” Żeńcą, który uzbrojony w podstawowy zestaw perkusyjny z jedną stopą narobił tyle zamieszania na płycie, że fani ostrego łojenia nie będą zawiedzeni.

Zenek zamieścił także w sieci dwa utwory, które znalazły się na albumie. Jednym, z nich jest kawałek „Pociecha dla diabła”, o którym artysta pisze, że został zainspirowany starożytną legendą chrześcijańską, którą przeczytał w „Śpiewie ptaka” Anthony’ego De Mello.

Pierwszy singiel z płyty trwa niespełna dwie minuty. To prosta historia dająca do myślenia, opowiadająca o tym jak Syn Boży przybity do krzyża, umiera i zstępuje do piekła by uwolnić cierpiących tam męki grzeszników. To mój zgryźliwy komentarz wobec ludzi biorących na sztandar Jezusa, nie mający pojęcia, co ze sobą tak naprawdę reprezentował.

Posłuchajcie, jak brzmi ten numer!

Kolejną kompozycją, którą muzyk proponuje swoim fanom jest „Dla Stasia”, zadedykowana potomkowi artysty, który urodził się w 2016 roku.

To ostatni singiel na płycie, najważniejszy dla mnie oczywiście. Stworzyłem go dla swojego syna, który w tym roku przyszedł na świat. Płytę zacząłem pisać tuż po jego narodzinach, a brzdąc uspokajał się na dźwięk mojej gitary. Traktuję go jako swoisty bonus track do albumu.

W lutym 2016 roku muzyk odwiedził redakcję Antyradio.pl i opowiedział m.in. o tajemniczych trójkach na płycie „33” oraz stworzonym przez siebie nowym języku. 

Czekacie na 2. solową płytę Zenka Kupatasy?

Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.