17.04.2018 15:43

Zespół Darona Malakiana, Scars On Broadway powróci z nowym albumem

23 kwietnia 2018 ukaże się singiel promujący drugą płytę zespołu jednego z liderów System Of A Down.

Zespół Darona Malakiana, Scars On Broadway powróci z nowym albumem
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

Kiedy w 2006 roku zawiesił działalność System Of A Down, Daron Malakian założył nowy zespół o nazwie Scars On Broadway. W jego skład wszedł między innymi perkusista Systemu, John Dolmayan, ale nikt nie ukrywał, że prawdziwym spiritus movens grupy jest Daron. Scars wydał w 2008 roku debiutancki album, zatytułowany po prostu „Scars On Broadway”, który promowały single „World Long Gone” i „They Say”.

Działalność zespołu była krótkotrwała – zawiesił aktywność w 2009 roku, a już rok później reaktywował się System Of A Down. Macierzysta formacja miała być odtąd głównym polem działalności Malakiana, ale jak dotąd SOAD ogranicza się tylko do koncertów, mimo słyszanych co jakiś czas spekulacji o nowej płycie. Wiemy za to na pewno, że doczekamy się powrotu Scars On Broadway, który Daron zapowiadał już w 2012 roku.

Scars On Broadway - nowy album

Na swoim oficjalnym profilu na Facebooku Daron Malakian ogłosił, że zespół reaktywuje się jako Daron Malakian’s Scars On Broadway, a 23 kwietnia 2018 opublikuje nowy singiel, zapowiadający drugi album studyjny. Tego samego dnia dostaniemy także teledysk.

Tym razem w projekcie nie weźmie udziału Dolmayan. Daron odpowiedział na zrozumiałe pytanie fana o obecność perkusisty SOAD w składzie:

"

Nikt nie odszedł. Kiedy po raz pierwszy zacząłem ze Scars, zawsze mówiłem, że na każdym albumie będzie inny skład. To zależy od kierunku, który chcę obrać. Różni muzycy do różnych stylów. Częściowo dlatego dodałem moje nazwisko do nazwy zespołu. "

Czekacie na nową muzykę Darona Malakiana?

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News System of a Down Daron Malakian