Zespół Every Time I Die ogłosił zakończenie działalności. Co jest powodem rozpadu grupy?

18.01.2022 12:05
Zespół Every Time I Die ogłosił zakończenie działalności. Co jest powodem rozpadu grupy? Fot. materiały prasowe/Epitaph Records

Legenda metalcore'u i hardcore'u ogłosiła zakończenie kariery. Zespół Every Time I Die ogłosił 17 stycznia 2022 roku, że kończy działalność artystyczną.

Every Time I Die kończy działalność

Ostatnie kilka tygodni było trudne dla zespołu Every Time I Die - przynajmniej publicznie. Wszystko zaczęło się 3 grudnia, kiedy wokalista Keith Buckley zapowiedział, że robi sobie przerwę od zespołu z powodu swojego zdrowia mentalnego, a zespół zakończy trasę w towarzystwie wokalisty zastępczego. Chwilę później dodał, że od kiedy żyje w trzeźwości, to poczuł się wykluczony z zespołu, krytykując swojego brata, gitarzystę Jordana Buckleya.

Every Time I Die szybko wydało oświadczenie na temat tej sprawy, twierdząc, że stara się rozwiązać swoje problemy z Keithem prywatnie i swoje finałowe show 11 grudnia 2021 roku zagrają jako zespół. Jak się okazało, to był ostatni występ w ich karierze.

Miesiąc później, grupa opublikowała oświadczenie, w którym wyjawiła, że Every Time I Die przestaje istnieć, a zespół kompletnie stracił komunikację z wokalistą, Keithem Buckleyem. Muzycy wyjaśnili też, że nie są zainteresowani kontynuowaniem kariery bez niego.

Andy, Jordan, Steve i Goose zagrali swój ostatni koncert z Every Time I Die 11 grudnia 2021 roku. Chociaż mieliśmy nadzieję, że będziemy mogli przygotować oficjalne oświadczenie, które przedstawi prawdę, to dzisiaj zostaliśmy poinformowani o tym, że niektórzy mają inne plany i stworzą coś, co będzie pełne nieścisłości. Nie mieliśmy kontaktu z Keithem, bo było to niemożliwe - wszelkie próby kontaktu były odrzucane.

Grupa dodała:

Every Time I Die od zawsze składało się z tych 5 członków i nigdy nie zamierzaliśmy tego zmieniać. Nie ma więc za grosza prawdy w tym, że będziemy kontynuowali z innym wokalistą. Nie bylibyśmy tutaj, gdyby nie wy, więc chcemy wam podziękować za lata wsparcia i miłości. Jesteśmy niezwykle zawiedzeni, że byliście świadkami tego rozstania.

Grupa funkcjonowała od 1998 roku. W trakcie ponad 20-letniej kariery Every Time I Die wydał 9 albumów. Ostatni z nich o tytule "Radical" trafił na półki sklepowe w październiku 2021 roku. 

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.