21.05.2018 10:52

Zespół Finna Wolfharda ze „Stranger Things” udostępnił nowy utwór

Młody aktor, wcielający się w Mike’a Wheelera jest także zdolnym muzykiem. Jego grupa Calpurnia opublikowała piosenkę zapowiadającą jej debiutancką EP.

Zespół Finna Wolfharda ze „Stranger Things” udostępnił nowy utwór
foto: AXELLE/BAUER-GRIFFIN/East News

Finn Wolfhard, najbardziej znany z serialu „Stranger Things” jest wokalistą i gitarzystą zespołu Calpurnia. Kapela wykonuje indie rock z wpływami indie popu – młodzi muzycy przyznają się do inspiracji Kurtem Vile i Parquet Courts. W marcu zadebiutowali singlem i teledyskiem „City Boy”, a teraz otrzymujemy kolejną porcję ich muzyki.

W naprawdę udanym utworze „Greyhound” zaskakuje gitarowa solówka, utrzymana w stylu klasycznego rocka. Posłuchajcie sami:

Wcześniej, w kwietniu 2018 Calpurnia wydała singiel „Louie”:

Piosenki zapowiadają pierwsze większe wydawnictwo zespołu. EP „Scout” ukaże się 15 czerwca 2018. Producentem płytki jest Cadien Lake James z zespołu Twin Peaks.

Calpurnia „Scout” EP – tracklista

  1. „Louie” 
  2. „Wasting Time” 
  3. „Greyhound” 
  4. „City Boy” 
  5. „Blame” 
  6. „Waves” 

Aktorzy ze „Stranger Things” i ich zespoły

16-letni Finn Wolfhard, czyli filmowy Mike Wheeler to nie jedyna gwiazda „Stranger Things”, która jest uzdolniona muzycznie i gra rocka. Jego rówieśnik Gaten Matarazzo, czyli odtwórca roli Dustina Hendersona jest liderem zespołu work_in_progress. Talent muzyczny nastoletniego aktora zwrócił uwagę wokalistki Paramore, która zaproponowała mu wspólny występ. 

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News Film Seriale Stranger Things