08.03.2018 15:49

Zespół Finna Wolfharda ze „Stranger Things” wydał debiutancki singiel

Grupa Calpurnia, w której frontmanem jest odtwórca roli Mike’a Wheelera, doczekała się pierwszego singla i teledysku.

Zespół Finna Wolfharda ze „Stranger Things” wydał debiutancki singiel
foto: kadr z wideo

Nastoletni aktorzy z serialu „Stranger Things” zdążyli już zyskać status prawdziwych gwiazd i celebrytów. Zasłużenie – naprawdę mają talent i to nie tylko do aktorstwa.

Kilku członków obsady serialu dało się już poznać jako zdolni muzycy rockowi. Gaten Matarazzo, czyli filmowy Dustin Henderson śpiewa w zespole work_in_progress, a jego muzyczne umiejętności zwróciły uwagę wokalistki Paramore, która zaproponowała mu wspólny występ. Z kolei Finn Wolfhard, grający Mike’a Wheelera jest liderem zespołu Calpurnia.

Zespół opublikował właśnie swój debiutancki singiel pod tytułem „City Boy”. W nagraniu utworu Calpurnię wspomógł starszy kolega, Cadien Lake James z zespołu Twin Peaks. Do piosenki, utrzymanej w konwencji garażowego indie rocka z wpływami britpopu nakręcono też teledysk, będący zbiorem luźnych obrazków ze studia nagrań. Warto posłuchać i obejrzeć, bo kawałek jest naprawdę dobry i bardzo przebojowy.

W sieci krąży już kilka innych nagrań Calpurnii, między innymi ich covery wspomnianej grupy Twin Peaks i koncertowe wersje „Here She Comes Now” The Velvet Underground i „Age Of Consent” New Order. Dzieciaki są osłuchane w klasyce!

Jak Wam się podoba kapela gwiazdy „Stranger Things”?

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News Seriale Stranger Things