Zespół Guns N' Roses pozwał browar, bo nie spodobała im się nazwa piwa

Joanna Chojnacka
10.05.2019 13:57
Zespół Guns N' Roses pozwał browar, bo nie spodobała im się nazwa piwa Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Browar Canarchy wypuścił na rynek piwo o nazwie Guns ‘N’ Rosé, co nie spodobało się kapeli rockowej o podobnej nazwie. Muzycy złożyli pozew.

Współpraca muzyków z browarami jest coraz bardziej popularna. Jednym z pierwszych zespołów, które wypuściły swoje sygnowane piwo "Trooper" był Iron Maiden. Sygnowany złoty napój ma na koncie także Slayer czy Metallica. Również polscy wykonawcy chętnie korzystają z tej formy promocji. Piwa dorobił się Tester Gier, Behemoth, a ostatnio dwa smaki browarów wypuścił Nocny Kochanek.

Przeczytaj także

Guns N' Roses pozwał browar za nazwę piwa

Jednak browar Canarchy najwyraźniej nie dogadał się w kwestii współpracy z zespołem Guns N' Roses. Jak podaje The Blast, grupa pozwała firmę, ponieważ wypuściła ona piwo o nazwie Guns 'N' Rosé. Muzycy twierdzą, że napój alkoholowy to nie wszystko. Firma rzekomo sprzedaje także kapelusze, kufle, naklejki, koszulki i bandany z nazwą zbliżoną do tej, którą używa zespół.

Axl Rose, Slash i Duff McKagan deklarują, że nie wyrażają zgody na używanie takiej nazwy. Firma Canarchy stwierdziła, że wycofa piwo ze sprzedaży, ale dopiero w 2020 roku. W związku z czym sprawa trafiła do sądu. Zespół pozwał browar za wykorzystanie znaku towarowego bez ich zgody i domaga się rekompensaty za wyrządzone szkody.

Zobacz też: >>9-latek zagrał solówkę z utworu "Sweet Child O'Mine" Guns N' Roses<<

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.