10.05.2019 13:57

Zespół Guns N' Roses pozwał browar, bo nie spodobała im się nazwa piwa

Browar Canarchy wypuścił na rynek piwo o nazwie Guns ‘N’ Rosé, co nie spodobało się kapeli rockowej o podobnej nazwie. Muzycy złożyli pozew.

Slash
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

Współpraca muzyków z browarami jest coraz bardziej popularna. Jednym z pierwszych zespołów, które wypuściły swoje sygnowane piwo "Trooper" był Iron Maiden. Sygnowany złoty napój ma na koncie także Slayer czy Metallica. Również polscy wykonawcy chętnie korzystają z tej formy promocji. Piwa dorobił się Tester Gier, Behemoth, a ostatnio dwa smaki browarów wypuścił Nocny Kochanek.

Tapeta Black Sabbath
Tapeta Black Sabbath
Przeczytaj także Ruszyła sprzedaż tapet dla fanów rocka. Możesz ozdobić pokój logiem Guns N' Roses, Black Sabbath czy The Who

Guns N' Roses pozwał browar za nazwę piwa

Jednak browar Canarchy najwyraźniej nie dogadał się w kwestii współpracy z zespołem Guns N' Roses. Jak podaje The Blast, grupa pozwała firmę, ponieważ wypuściła ona piwo o nazwie Guns 'N' Rosé. Muzycy twierdzą, że napój alkoholowy to nie wszystko. Firma rzekomo sprzedaje także kapelusze, kufle, naklejki, koszulki i bandany z nazwą zbliżoną do tej, którą używa zespół.

Axl Rose, Slash i Duff McKagan deklarują, że nie wyrażają zgody na używanie takiej nazwy. Firma Canarchy stwierdziła, że wycofa piwo ze sprzedaży, ale dopiero w 2020 roku. W związku z czym sprawa trafiła do sądu. Zespół pozwał browar za wykorzystanie znaku towarowego bez ich zgody i domaga się rekompensaty za wyrządzone szkody.

Zobacz też: >>9-latek zagrał solówkę z utworu "Sweet Child O'Mine" Guns N' Roses<<

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News Guns N Roses