Zespół KISS zdradził, jaki kawałek zagrają jako ostatni w swojej karierze

15.10.2019 11:21
Zespół KISS zdradził, jaki kawałek zagrają jako ostatni w swojej karierze Fot. . AP/Associated Press/East News

"End of the Road" to pożegnalna trasa zespołu KISS. Paul Stanley zdradził, która piosenka będzie ostatnią, którą zagrają na żywo.

Kariera KISS rozpoczęła się na przełomie 1972 i 1973 roku. Kapela założona przez Gene'a Simmonsa i Paula Stanleya gra już około 43 lata. W końcu panowie postanowili trochę zwolnić tempo i rozpocząć pożegnanie ze swoimi fanami. Zespół wyruszył w trasę "One Last Kiss: End of the Road World Tour". Muzycy w ramach tego tournee przyjechali również do Polski. 18 czerwca 2019 roku na Tauron Arenie w Krakowie odbyło się wielkie show.

Gdzie odbędzie się ostatni koncert KISS? Paul Stanely zdradził miejsce show

W wywiadzie, którego udzielił magazynowi "Rolling Stone", frontman przyznał, że kapela od zawsze wiedziała, co robi:

Chcieliśmy ponownie podnieść poprzeczkę w zakresie tego, co zespół może robić na żywo. Tak naprawdę zawsze to robiliśmy... Zawsze chcieliśmy być zespołem, którego nigdy nie widzieliśmy [...].

Mimo że ostatni koncert na trasie odbędzie się w Perth w Australii, Paul Stanley ma już wszystko obmyślane. Koncert będzie miał miejsce 16 listopada 2019 roku i kapela wie już dokładnie, jaki utwór będzie ostatnim, który wykonają na żywo. W wywiadzie dla australijskiego magazynu "Sunday Night" frontman zdradził, że tą piosenką będzie "Rock And Roll All Nite":

To był początek wszystkich hymnów. [...] "Rock And Roll All Nite" jest piosenką, która łączy ludzi na wszystkich poziomach.

Przeczytaj także

Podobne zdanie ma Gene Simmons, który stwierdził, że nie można zakończyć koncertu żadną inną piosenką:

Jak nie zakończyć wszystkiego piosenką "Rock And Roll All Nite"? Wykonywaliśmy ten utwór prawdopodobnie więcej razy niż jakąkolwiek inną piosenkę. Mógłbyś zapytać: "nie jesteście zmęczeni słuchaniem tego?" [...]. Kiedy słyszysz, jak wszyscy są podekscytowani i w końcu schodzisz ze sceny... to jest tak, jak ogień w brzuchu [...].

Trasa "End of the Road World Tour" rozpoczęła się w styczniu 2019 roku. W obecnym składzie zespołu są Paul Stanley, Gene Simmons, Tommy Thayer i Eric Singer.

Zobacz także: Zobacz nagranie z koncertu grupy KISS z 1983 roku. Muzycy wystąpili bez makijażu

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.