15.01.2016 14:30

Zespół Lacuna Coil rozstał się z gitarzystą

Włoski zespół z Cristiną Scabbią na czele rozstał się z wieloletnim współpracownikiem. Zobaczcie oficjalne oświadczenie zespołu w sprawie odejścia Marco Biazziego.

Zespół Lacuna Coil rozstał się z gitarzystą
foto: Olly Stabler / REX Shutterstock / East News

Gitarzysta został zaproszony do Lacuna Coil wkrótce po wydaniu pełnowymiarowego debiutu grupy, „In a Reverie” z 1999 roku. Po raz pierwszy pojawił się na wydanej rok później EP-ce „Halflife”, by w pełni rozwinąć skrzydła na drugim albumie zespołu, „Unleashed Memories”.

Czy to znak, że w kapeli nie dzieje się najlepiej? W lutym 2014 roku gitarzysta Cristiano „Pizza” Migliore i perkusista Cristiano „Criz” Mozzati opuścili szeregi Lacuna Coil z przyczyn osobistych. Nawet jeśli wszystkie te rozstania wiążą się z despotycznymi rządami Cristiny Scabbi i Andrei Ferro, nie widać tego po oficjalnym oświadczeniu zespołu.

Oto post opublikowany na Facebooku Lacuna Coil:

"

Do wszystkich naszych przyjaciół i fanów z całego świata. Z gorzko-słodkim uczuciem musimy ogłosić, że gitarzysta Marco „Maus” Biazzi zdecydował się opuścić szeregi Lacuna Coil.

Oczywiście bardzo nam przykro, że tracimy wieloletniego członka naszej rodziny. Jednak Maus musi podążać za głosem własnego serca i życzymy mu wszystkiego najlepszego.

Wiemy też, że czym Maus nie zająłby się w przyszłości, będzie to przepełnione ciężkimi riffami i dobrymi chwilami. "

Gitarzysta również zajął stanowisko w całej sprawie. Przyznał, że odejście z grupy, która przez 17 lat współpracy stała się jego drugą rodziną, nie było łatwą decyzją. Zapewnił, że zawsze będzie pamiętał wszystkie najlepsze momenty, które w niej spędził. Czuł już jednak, że nie jest w stanie dodać nic więcej do twórczości Lacuna Coil i postanowił szukać nowych wyzwań na drodze swojego życia.

"

To nie jest z mojej strony prawdziwe pożegnanie. To tylko pewna zmiana. "

Zespół zapewnił, że odejście muzyka nie wpłynie na nagrania nowego materiału. Grupa kończy właśnie prace nad swoim ósmym albumem zatytułowanym „Delirium”. Następca wydanego w 2014 roku „Broken Crown Halo” powstaje w mediolańskim studiu BRX Studio. Krążek produkuje basista i główny kompozytor Lacuna Coil, Marco „Maki” Coti-Zelati. Premiera nakładem Century Media przewidziana jest na maj 2016 roku.

Czekacie na nowy album Lacuna Coil?

Jakub Gańko
Tagi: Rock News Lacuna Coil