22.06.2018 14:21

Zespół Mogwai stworzył soundtrack do filmu science fiction „KIN”

Szkocki zespól post-rockowy Mogwai stworzył ścieżkę dźwiękową do filmu science fiction „KIN”. Album „KIN: Original Motion Picture Soundtrack” zostanie wydany na płytach oraz w formie elektronicznej. 

Mogwai
foto: materiały prasowe

Grupa Mogwai ogłosiła, że ścieżka dźwiękowa do filmu „KIN” zostanie wydany jako płyta zatytułowana po prostu „KIN: Original Motion Picture Soundtrack”. Album będzie można kupić zarówno na płytach, jak i w wersji elektronicznej za pośrednictwem Rock Action. Premiera krążka została zaplanowana na 31 sierpnia 2018 roku. To nie pierwsza filmowa przygoda szkockiej grupy. Do tej pory Mogwai nie stworzył jednak muzyki do filmu fabularnego. Kompozycje zespołu można było usłyszeć na ścieżce dźwiękowej do dokumentów „Zidane: Portret XXI wieku” i „Atomic” oraz francuskiego serialu „Powracający”.  Jak wyglądała praca nad muzyką do filmu „KIN”?

„KIN: Original Motion Picture Soundtrack” - ścieżka dźwiękowa do filmu „KIN”

Gitarzysta Stuart Braithwaite wypowiedział się o powstawaniu muzyki do filmu Johnatana i Josha Bakerów w rozmowie z portalem loudersound.com.

"

Byliśmy bardzo podekscytowani, kiedy poproszono nas o nagranie ścieżki muzycznej do debiutu filmowego Jonathana i Josha „KIN”. Praca przy tym przedsięwzięciu była niesamowita i różniła się od tego, co robiliśmy do tej pory. To niezwykłe zobaczyć, jak nasza muzyka pasuje do całkowicie innego środowiska, w którym nigdy wcześniej nie była użyta. Muzyka w filmie to jedne z najlepszych kompozycji Mogwai, jakie zrobiliśmy i nie mogę się doczekać, aż usłyszą je ludzie.  "

W pewnym sensie możemy spełnić marzenie Braithwaite'a, prezentując Wam dwie kompozycje pochodzące z „KIN: Original Motion Picture Soundtrack”. Zespół postanowił zaprezentować wycinek nowego materiału w postaci utworów „Donuts” i „We're Not Done (End Title)”.

„KIN” - o czym jest film?

W filmie Bakerów wystąpią między innymi James Franco, Jack Reynor i Myles Truitt. Produkcja ma być mrocznym thrillerem osadzonym w świecie science fiction. Widz będzie śledził historie byłego skazańca i jego adoptowanego młodszego brata, którzy będą uciekać przed gangami kryminalistów i pozaziemskimi żołnierzami. Producentami „KIN” zostali ludzie odpowiedzialni za serial „Stranger Things”.  

Na razie nie podano dokładnej daty premiery filmu. Prawdopodobnie odbędzie się jeszcze w roku 2018, być może w okolicach premiery albumu „KIN: Original Motion Picture Soundtrack”.

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Rock News