Zespół NOFX został zbanowany w USA za komentarz o ofiarach zamachu terrorystycznego

Sergiusz Kurczuk
22.06.2018 11:41
NOFX|undefined Fot. Imelda Michalczyk/East News

Punkowa grupa NOFX naraziła się amerykańskim fanom. Odwołano wszystkie koncerty zespołu. Wszystko z powodu żartu z ofiar strzelaniny w Las Vegas. 

Na początku czerwca 2018 roku pisaliśmy o wybryku muzyków NOFX. Zespół słynie z głoszenia kontrowersyjnych treści i czarnego humoru rodem z kreskówki „South Park”. Okazuje się, że nawet w punk rocku są granice dobrego smaku. 27 maja 2018 roku zespół odwiedził Las Vegas. Kilka miesięcy później w mieście doszło do potwornej tragedii. Stephen Paddock rozpoczął krwawy atak na uczestników festiwalu muzyki country Route 91 Harvest Music Festival. W wyniku strzelaniny było ponad 500 ofiar w czym 58 osób zginęło w wyniku zadanych obrażeń. Napastnik popełnił samobójstwo. Gitarzysta Eric Melvin oraz wokalista i basita Fat Mike, postanowili zażartować sobie z zamachu terrorystycznego. Ich dowcip spotkał się z ostrą krytyką uczestników koncertu, a wkrótce fanów punk rocka na całym świecie. Członkowie NOFX przeprosili swoich fanów, ale najwyraźniej to za mało. Okazuje się, że od grupy odwiercili się również organizatorzy ich koncertów. 

NOFX nie zagra w Stanach Zjednoczonych

W mediach społecznościowych zespołu pojawił się komentarz dotyczący następstw sławetnego żartu z Las Vegas. Wszystkie koncerty NOFX w całych Stanach Zjednoczonych zostały anulowane. Fat Mike postanowił wyrazić swoją opinię na ten temat w dość ostrych słowach.

Je*ać to! Nie powinienem tego pisać, ale z powodu naszych komentarzy w Las Vegas... każdy koncert NOFX w USA został anulowany. Nie odpuściliśmy sobie występów... powiedziano nam, że NOFX nie jest mile widziany na ŻADNEJ dużej imprezie w Stanach. Bez jaj! NOFX został zbanowany we własnym kraju. To nie jest nasz wybór, ale taka jest rzeczywistość. Naprawdę przepraszamy naszych fanów, szczególnie tych z Austin. Na razie gramy w Europie, Meksyku i Kanadzie. Punk in Drublic Festival wciąż odbywa się w Europie i na innych kontynentach. Robię wszystko, co w mojej mocy, żebyśmy mogli wrócić do USA, ale wielu ludzi nie chce, żeby to się wydarzyło. To jest k**ewsko do dupy! Popełniliśmy błąd, przeprosiliśmy i będziemy czuć na własnej skórze konsekwencje. Może to nie fair, ale kto powiedział, że takie jest życie? Dziękujemy naszym fanom za wielkie wsparcie. Dzięki wam wszystkim!!!

Chociaż Fat Mike lubi stroić sobie żarty, tym razem sprawa wygląda niezwykle poważnie. Zespół nie tylko został potępiony przez fanów, ale również osoby odpowiedzialne za organizowanie imprez muzycznych. Wszyscy organizatorzy postanowili postawić kreskę na NOFX. Na pocieszenie fanów spoza USA, grupa ogłosiła, że w innych krajach koncerty odbędą się zgodnie z planem. Fani grupy są podzieleni. Jedni nie mogą wybaczyć komentarzy z Las Vegas, inni przetrawili ten wybryk i uważają, że decyzja organizatorów jest małostkowa. Jeśli chodzi o kolejny album, fani NOFX mogą spać spokojnie. Fat Mike jest właścicielem wydawnictwa muzycznego Fat Wreck Chords, które od wielu lat wydaje płyty zespołu.

 Jak zakończy się ta sprawa?

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.