20.03.2019 11:24

Zespół The Cranberries opublikował nowy singiel z udziałem nieżyjącej Dolores O’Riordan

19 marca 2018 roku na oficjalnym YouTubie The Cranberries pojawił się singiel "Wake Me When It's Over" z nadchodzącego albumu "In The End".

The Cranberries
foto: AA/ABACA/EAST NEWS

Przyszłość grupy The Cranberries stanęła pod znakiem zapytania, kiedy świat obiegła informacja o śmierci Dolores O’Riordan. Wokalistka zmarła w styczniu 2018 roku w wieku 46 lat. Formacja jednak nie przestała istnieć, a pozostali muzycy ogłosili, że wkrótce wydadzą kolejną płytę. Dokładnie rok po śmierci artystki w sieci pojawił się pierwszy utwór promujący wydawnictwo "All Over Now".

Clodie w coverze Blondie
Clodie w coverze Blondie
Przeczytaj także Polka, której cover "Zombie" ma 8 mln na YouTubie, nagrała przeróbkę piosenki Blondie. Jak brzmi "Maria"?

The Cranberries opublikował nowy singiel z udziałem Dolores O’Riordan

Ósmy studyjny album The Cranberries "In The End" ma zawierać utwory, nad którymi przed śmiercią pracowała Dolores O’Riordan. Wokalistka zdążyła wysłać nagrać wokale do 11 numerów, które zespół postanowił dokończyć po jej śmierci i wydać. 19 marca 2019 roku światło grupa opublikowała drugą z kompozycji promującą krążek, którego premierę zaplanowano na 28 kwietnia 2019 roku. Utworu w całości możecie posłuchać poniżej:

O przesłaniu "Wake Me When It's Over" opowiedział krótko Noel Hogan, gitarzysta The Cranberries:

"

To piosenka, nad którą Dolores pracowała przez długi czas. Jest zabawna, dobrze się ją gra i bardzo podnosi na duchu. To klasyczna kompozycja Dolores z delikatnymi zwrotkami i masywnym refrenem. "

Zobacz też: >>10 największych przebojów zespołu Dolores O'Riordan<<

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News The Cranberries