15.02.2019 15:19

Zespół Tulia będzie reprezentował Polskę w konkursie Eurowizji 2019 w Izraelu

Komisja Telewizji Polskiej wybrała polskiego reprezentanta w konkursie Eurowizji 2019. Będzie nim folkowa grupa Tulia. 

Tulia
foto: kadr z wideo/ TuliaVEVO

Grupa Tulia zyskała popularność za sprawą oryginalnego coveru utworu "Enjoy The Silence" Depeche Mode. Wówczas cała Polska zaczęła sprawdzać, kim są dziewczyny ubrane w tradycyjne stroje ludowe, które tak umiejętnie przemyciły do muzyki rozrywkowej elementy folkowe. Chwilę później grupa wzięła na warsztat polski przebój Dawida Podsiadły "Nieznajomy", a ostatnio zaskoczyła metalowym repertuarem i nagrała "Nothing Else Matters" Metalliki.

Roksana Węgiel podczas 16. Eurowizji dla dzieci
Roksana Węgiel podczas 16. Eurowizji dla dzieci
Przeczytaj także Polska wygrała Eurowizję Junior 2018. Roksana Węgiel zwyciężczynią 16. edycji konkursu

Eurowizja 2019: Tulia reprezentantem Polski w konkursie

Zespół Tulia będzie reprezentantem Polski w konkursie Eurowizji 2019. Komisja Telewizji Polskiej zdecydowała, że to właśnie ta grupa ma największe szanse zdobyć dla naszego kraju upragnione od lat pierwsze miejsce w rywalizacji. Formacja będzie już 22. reprezentantem Polski w konkursie. Póki co nie wiemy, jaką piosenkę wykona zespół w Izraelu.

Eurowizja 2019 - gdzie i kiedy się odbędzie?

Eurowizja 2019 odbędzie się w Izraelu w Tel Awiwie. Półfinały przewidziano na 14 i 16 maja 2019 roku. Wielki finał odbędzie się kilka dni później - 18 maja. W tym roku w konkursie będą uczestniczyły 42 państwa, a hasło rywalizacji wybrane przez organizatorów to tym razem "Dare To Dream", czyli "Miej odwagę marzyć".

Zobacz: >>Utwór, który wygrał Eurowizję w 2018 plagiatem Jacka White'a<<

Joanna Chojnacka
Tagi: Eurowizja Tulia