06.11.2015 12:44

Zespół basisty Korna pokazał klip do „Raise It Up”

Zespół StillWell razem z Fieldym znanym z grupy Korn i perkusistą P.O.D Wuvem opublikował teledysk do tytułowego utworu z nadchodzącego albumu grupy.

Zespół basisty Korna pokazał klip do „Raise It Up”
foto: kadr z wideo

Do promocji płyty został wybrany otwierający ją kawałek, który nosi taki sam tytuł jak samo wydawnictwo, czyli „Raise It Up”. Premiera albumu została zaplanowana na 13 listopada 2015 roku, a jej wydaniem zajmie się wytwórnia Rat Pak Records.  

Zobaczcie, jak prezentuje się najnowszy teledysk StillWell:

Oprócz basisty zespołu Korn, Reginalda „Fieldy'ego” Arvizu (który tutaj pełni rolę gitarzysty) StillWell tworzą: perkusista Noah Wuv” Bernardo (jednocześnie członek P.O.D), wokalista i raper Q-Unique (The Arsonists) oraz grający na gitarze basowej Pablo Spider” Silva.

Zapytany, dlaczego wybrał instrument, z którym nie jest kojarzony, Fieldy wyjaśnił:

"

Zaczynałem od gry na gitarze, więc chciałem się przekonać, jak zabrzmiałyby utwory, gdybym to ja był gitarzystą. Okazało się, że wyszło coś zupełnie innego niż Korn. Kiedy słuchasz StillWell, w ogóle nie słyszysz w tym Korna. Chciałem poznać inną stronę samego siebie - tę stronę, która gra na gitarze zamiast basie. "

„Raise It Up” to drugi album StillWell, następca wydanego w 2011 roku albumu Dirtbag”. Produkcją zajął się Chris Collier, z którym współpraca bardzo przypadła do gustu Q-Unique'owi - dla niego „wokalnie wszystko się zmieniło".

Muzykę, którą tworzy Stillwell Fieldy scharakteryzował następująco:

"

To jest uliczny rock, ale trochę cięższy od tradycyjnego ze względu na swój pierwiastek „uliczności”. Q-Unique oprócz tego, że jest wokalistą jest także raperem, więc dochodzi również element rapowy. To taka hybryda - mieszanka wszystkiego. "

Czym nowa płyta będzie różnić się od albumu Dirtbag” z 2011? Na to pytanie odpowiada perkusista, Wuv Bernardo:

"

Jedną z rzeczy, która zdecydowanie odróżnia nasz nowy album od poprzedniego jest dojrzałość. Utwory są lepiej nagrane, z lepszymi tekstami i całość jest zdecydowanie bardziej dorosła. "

Okładka „Raise It Up” prezentuje się następująco:

foto: materiały prasowe

Tracklista:

 1. Raise It Up
 2. Comin' Around
 3. Mess I Made
 4. Elephant In The Room
 5. Light 'Em Up
 6. Rug From Under Me
 7. Background, Front Row
 8. Eggshells
 9. No You Won't
 10. All City
 11. Take A Dive In The Fire

Podoba Wam się nowy teledysk od StillWell?

Michał Miernik
Tagi: Rock News Korn P.O.D.