Zespół kupił sobie lajki i wyświetlenia, żeby ruszyć w trasę. Zagrał dla pustych sal

Joanna Chojnacka
13.11.2018 14:23
Zespół kupił sobie lajki i wyświetlenia, żeby ruszyć w trasę. Zagrał dla pustych sal Fot. kadr z wideo

Threatin przekonał organizatorów koncertów w Europie, że jest znanym zespołem. Prawda wyszła na jaw, gdy na pierwszym z występów pojawiły się tylko 3 osoby.

Amerykańska grupa Threatin chciała przyspieszyć rozwój kariery. Lider kapeli marzył o trasie koncertowej po Europie, jednak zdawał sobie sprawę, że zespół jest zbyt mało znany Starym Kontynencie, aby zrealizować tę wizję. Zamiast pracować nad promocją i przekonać do siebie Europejczyków nagranym materiałem, Jered Threatin znalazł drogę na skróty.

Jered Threatin wykupił fanów i wyświetlenia

Jak przekonać organizatorów do zabukowania koncertów kapeli, o której słyszą po raz pierwszy? Jered wpadł na "genialny pomysł". Dokupił zespołowi lajki na Facebooku oraz wyświetlenia filmów w serwisie YouTube. Grupa stworzyła także wyimaginowaną wytwórnię, agencję bookingową, a nawet nagrodę, którą wręczyła... sama sobie. Wszystko po to, żeby sprawiać wrażenie popularniejszych, niż są w rzeczywistości. Oszustwo wydało się już na pierwszym koncercie w Londynie.

Threatin grał dla pustych sal

Właściciel klubu The Underworld napisał na Facebooku zespołu Threatin wiadomość pełną złości i niedowierzania.

Co się stało z 291 biletami, które niby sprzedaliście? Na koncercie pojawiły się TRZY OSOBY.

Sytuacja powtórzyła się także na kolejnym koncercie w Bristolu, na którym pojawiły się wyłącznie osoby z listy gości grupy supportującej Threatin, tour menadżer zespołu oraz barman. Jered zdecydował, aby mimo to opłacić klub i zagrać... dla nikogo.

Zespół stworzył nawet wideo promujące trasę "Breaking The World Tour", które również miało sugerować, że grupa jest znana szerokiej publiczności na świecie. Właściciele klubów tłumaczą, że nie sprawdzili dokładnie z kim mają do czynienia. Muzycy zapłacili wymagane zaliczki i to im wystarczyło. 

Po wpadkach kolejny koncert - w Belfaście został w ostatniej chwili odwołany. Z sieci zniknęły także konta na portalach społecznościowych prowadzone przez zespół. Jak poinformował The Guardian, gitarzysta oraz perkusista Threatin najprawdopodobniej opuścili już grupę.

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.