09.11.2018 16:59

Zespół metalcore'owy odwołał koncerty, bo ich logo na plakacie było za małe

Grupa Bad Omens zrezygnowała z zapowiedzianej trasy, gdy zobaczyła plakaty promujące wydarzenia. 

Bad Omens
foto: kadr z wideo

W styczniu 2019 roku miała rozpocząć się wspólna trasa "Mysery Will Find You" grup The Amity Affliction, Senses Fail, Bemont i Bad Omens. Ostatnia z nich zrezygnowała z występów zaraz po tym, gdy zobaczyła plakaty promujące wydarzenie.

Na grafice nazwy dwóch pierwszych zespołów zajmują o wiele więcej miejsca niż pozostałych. Członkowie Bad Omens twierdzą, że tak małe logo na materiałach promocyjnych to ze strony organizatorów niesprawiedliwość i brak szacunku.

Właściciel wytwórni Sumerian Records, do której należy niepokorny zespół z Los Angeles, tak skomentował sytuację:

"

Starsze zespoły źle traktują młodszych kolegów, zarówno w prywatnych, jak i zawodowych relacjach. Nie będziemy tego dłużej tolerować, bez względu na to jak "potężny" jesteś na rynku. "

Bad Omens tworzy koszulki z małym logo

Członkowie Bad Omens wydali także oficjalne oświadczenie, w którym wyjaśnili, że zostali niesprawiedliwie potraktowani przez headlinerów trasy. Napisali, że logo to tylko jeden z wielu powodów odwołania ich występów na "Mysery Will Find You". Przeprosili swoich fanów i życzyli kolegom udanych koncertów. Żeby uratować sytuację i choć trochę rozluźnić napiętą atmosferę, która wytworzyła się wokół kapeli, muzycy zaprojektowali nowe koszulki - z bardzo małym logo na środku.

bad omens koszulka
Joanna Chojnacka
Tagi: Duperele