27.03.2019 15:15

Zespół metalowy nagrał cover hitu "Hotel California" The Eagles

Grupa Meytal grająca metal progresywny nagrała cover przeboju "Hotel California". Utwór w ich wykonaniu zupełnie nie przypomina oryginału.

Meytal
foto: kadr z wideo/meytalll

Covery znanych przebojów pojawiają się nie tylko w setach młodych kapel, które jeszcze nie dorobiły się dostatecznej ilości autorskiego materiału. Własne wersje hitów to także okazja do eksperymentów. Coraz częściej kapele decydują się na tworzenie swoich interpretacji popularnych melodii, zmieniając je nie do poznania. I to własnie one zwykle są najciekawsze. Na cover hitu The Eagles - Hotel California w metalowym stylu zdecydowała się grupa Meytal.

Dziecko w coverze Queen
Dziecko w coverze Queen
Przeczytaj także Dzieciak zagrał "We are the Champions" Queen na ukulele

The Eagles - Hotel California w metalowej wersji

Meytal to formacja wykonująca progresywną muzykę metalową. Została założona przez znaną w serwisie YouTube perkusistkę Meytal Cohen, która bije rekordy wyświetleń ze względu na swój urok i niepodważalny talent. Dziewczyna ma na swoim koncie już ponad 1 300 000 subskrypcji kanału. Jej fani chętnie oglądają jak artystka gra utwory Panic! At The Disco, Lamb Of God, Pantery, Nirvany czy Toola. Jednak perkusistka postanowiła rozwinąć skrzydła i założyła zespół, który zaprezentował swój cover utworu "Hotel California", a wkrótce wyda całą płytę.

Długogrający krążek Meytal ma pojawić się 5 kwietnia 2019 roku. A perkusistka Meytal Cohen nie kryje podekscytowania debiutem zespołu:

"

Stworzenie tego projektu było dla mnie osobistą ewolucją - zarówno jako muzyka jak i człowieka. Zaczynałam od nadziei i oczekiwania na cud, a teraz ze spokojem patrzę na to co mam i wiem, że mogę zrobić co tylko sobie wymarzę. "

Zobacz też: >>Metalowy cover hitu lata "Despacito"<<

Joanna Chojnacka
Tagi: Duperele