02.05.2018 10:27

Zespół pozwoli swoim fanom wybrać jego nazwę na Facebooku

Czy to najbardziej demokratyczny zespół świata? Nowy projekt byłego gitarzysty Udo Dirkschneidera otrzyma nazwę na podstawie decyzji internautów.

Zespół pozwoli swoim fanom wybrać jego nazwę na Facebooku
foto: kadr z wideo

O kibicach drużyny piłkarskiej mówi się czasem „dwunasty zawodnik”. W przypadku zespołów muzycznych jest podobnie. Każdy z nich gromadzi wokół siebie grono oddanych fanów, którzy żyją działalnością swojej ukochanej grupy. A niektórzy wykonawcy pozwalają im nawet mieć na nią wpływ.

Możliwość układania koncertowych setlist przez fanów, którą rozpropagowała między innymi Metallica to już standard w branży muzycznej. Ale wybór nazwy zespołu przez jego fanów to nowość.

Na taki pomysł wpadł Bill Hudson, wieloletni współpracownik Udo Dirkschneidera, byłego frontmana Accept w zespołach U.D.O. i Dirkschneider. Bill zakończył współpracę z Udo i postanowił działać na własny rachunek. W skład jego nowego zespołu weszli wokalista Christian Eriksson z Twilight Force, perkusista Patrick Johansson z zespołu Yngwiego Malmsteena, klawiszowiec Jimmy Pitts z Eternity’s End i basista Mikael Planefeldt z Streamline. Grupa nie ma jeszcze nazwy, a o pomoc w jej stworzeniu poprosiła internautów.

Wybierz nazwę zespołu Billa Hudsona

Po zebraniu 1500 propozycji drogą mailową, zespół wybrał 10, które przypadły mu najbardziej do gustu. Ostateczna decyzja znów jest jednak w rękach fanów. Od 1 do 7 maja 2018 na grupie na Facebooku o nazwie Choose Our Name można głosować w ankiecie. Nazwa, która otrzyma najwięcej głosów, zostanie oficjalnym szyldem zespołu Hudsona.

zespół nazwa facebook

Co myślicie o takim oddaniu losów zespołu w ręce fanów? Czy to dobry pomysł?

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News UDO